Sillamäelt kolm punkti ja hokiskoor – FC Flora -FC Flora

Sillamäelt kolm punkti ja hokiskoor

Sillamäe Kalev vs FC Flora, Premium Liiga XII voor, 13.05.2016

Premium Liiga XII vooru mahapidamiseks tuli Flora esindusmeeskonnal taas bussi istuda ning sõita Ida-Virumaale, kus ootas ees mäng Sillamäe JK Kaleviga.

Võrdsetel nootidel alanud heitluses leidsid aga otsustavad sündmused aset väga väikese ajavahemiku jooksul. 27. minutil vormistas Albert Prosa väravaks ning 1:0 skooriks Rauno Sappineni suurepärase söödu. Vaid poolteist minutit hiljem oli skoorijaks aga Sappinen ise, kui kasutas ära sadamalinlaste kaitsja Deniss Tjapkini äpardumise ning saatis terava nurga alt palli kaunilt Sillamäe väravasse. Kui Prosa veel 10 minutit hiljem ühe lisas, tundus, et poolajapausile 3:0 eduseisule minnes võib juba öelda, et mäng on tehtud.

Sillamäe arvas aga teisiti. Teise poolaja algust tähistanud vile kõlades suruti florakad kaitsesse ning kulus vaid 11 minutit, kuni Flora kaitsjate kommunikatsioonivea tõttu pika söödu vabalt omaks võtta saanud Jevgeni Kabajev Flora väravasuul seisnud Richard Alandi võimetuks jättis. 3:1 püsis tablool veel 15 minutit, kuni Rauno Alliku meie trahvikastis Maksim Lipini kukutas ning peakohtunik Grigori Ošomkov ei kõhelnud penaltipunktile osutamast. Palli taha asus taas Kabajev, kes määratud 11-meetri karistuslöögi külma närviga realiseeris.

3:0 oli muundunud 3:2-ks ning tundus, et mänguohjad on üha enam libisemas Sillamäe kätte. Richard Alandi hiilgav reaktsioonitõrje hoidis sillamäelased viigiseisule pääsemast ning see oli rohevalgetele äratuskellaks. Mäng haarati uuesti enda valdusse ning Sillamäe pikad pallid, mida läbi mängu järjekindlalt Kabajevini toimetada püüti, neutraliseeriti paanikata. Mängu lükkas sadamasse – aga mitte Sillamäe omasse – taas Albert Prosa, kes 82. minutil Sappnineni küljelt alanud ning trahvikastis pealelöögiga lõppenud supersoolo järel õiges kohas valvel oli ning halastamatu rahuga tabloole 4:2 maalis.

Flora oli võitnud, hooaja teine kübaratrikk oli vormistatud ning Albert Prosa sajas liigavärav sündinud. Sillamäe ihkab revanši ning esimene võimalus selleks avaneb neil 21. mail, mil Floraga A. Le Coq Arenal karikafinaalis vastamisi minnakse.

Järgmine kohtumine toimub taas kodus ja juba esmaspäeval 16. mail kell 19:00 A. Le Coq Arenal, mil võõrustame taas Tartu JK Tammekat.