FC Flora jäi Sillamäele võõrsil taas 1:2 alla – FC Flora -FC Flora

FC Flora jäi Sillamäele võõrsil taas 1:2 alla

Sander Van de Streek

Premium liiga XIX voorus kohtus FC Flora heas hoos oleva Sillamäe Kaleviga ning taaskord tuli võõral väljakul tunnistada vastaste üheväravalist paremust.  Mängu kolm väravat löödi kõik esimese 45 minuti jooksul ning teisel poolajal arvulises ülekaalus mänginud Sillamäel eduseisu hoidmisega raskusi ei olnud – kohtumine võideti tulemusega 2:1.

Mäng algas hoogsalt, kui juba 2. minutil tekitati ohtlik olukord Sillamäe värava all. Karl-Eerik Luigendi vasakult äärelt teele saadetud tsenderdusega oli raskustes väravavaht Starodubtsev ning pall maandus vastu värava tagaposti, Flora ründajaid paraku olukorda jätkamas ei olnud.

Esimesest ehmatusest üle saanud Sillamäe mäng muutus aktiivsemaks ja organiseeritumaks, Flora värava alla püüti jõuda äärtelt tsenderduste kaudu. Taktika kandis vilja 13. minutil, kui Flora kaitsjad jätsid karistusalas valveta Daniil Ratnikovi, kes suunas Cinikase poolt antud kõrge kaarega palli peaga väravasse.

23. minutil suutis Flora praktiliselt oma mängu ainsa võimaluse ära kasutada ja seisu viigistada. Rauno Alliku teenitud nurgalöögist leidis Luigend terava palliga end vabaks mänginud van de Streeki, kes suunas peaga palli värava tagaposti kõrvale.

Seisul 1:1 muutus mäng lahtisemaks ja käis ühe värava alt teisele. Üritavamaks pooleks oli jätkuvalt Sillamäe, kelle äärtelt lähtuv ründetaktika valmistas meie kaitsjatele raskusi. Flora mängis aga tujutult, palju söödeti ohtu valmistamata enda väljaku poolel ning rünnakutsooni antud pikad söödud kandis tugev tuul ründemängijatest üle.

Mängu murdehetk toimus esimese poolaja lisaminutil, kui Karl Palatu teenis karistusalas Vjatšeslav Zahovaiko maha tõmbamise eest punase kaardi. Veale järgnenud penalti realiseeris kindlalt vasakule alla nurka Martin Vunk ning võõrustajad läksid poolajale vastu 2:1 eduseisuga.

Teisel poolajal näitas arvulisse vähemusse jäänud Flora hingestatumat mängu, kui vahetustest sekkusid aktiivselt Aloe, Prosa ja Logua. Ühtegi reaalselt ohtlikku momenti siiski tekitada ei suudetud ning väravale löömisele oli lähemal pigem kodumeeskond. Kassim Aidaral oli 64. minutil hea võimalus eduseisu kasvatada, kuid Meeritsa suurepärane tõrje hoidis värava ära.

Sillamäe ei hakanud ka ise riske võtma ning tõmbas mängutempo selgelt alla. Mängu lõpp kulges kodumeeskonna palli valdamisel ning florakate jõuvarude vähenedes tekkis väravavõimalusi veelgi, Flora väravat kaitsnud Meerits aga ei lasknud end üle mängida. Floral oli mängu viimastel minutil veel heast positsioonist karistuslöögi ja nurgalöögi, kuid midagi ohtlikku neist ei sündinud ning kohtumise lõpptulemuseks jäi 1:2.

Flora kaotas liigatabelis tähtsaid punkte ning asub küll Levadiaga samal pulgal, kuid seda kahe enam peetud mängu juures. Kaljust jäädakse nüüd maha nelja punktiga ning ka mängu vähem pidanud Sillamäe tõusis ohtlikule kaugusele jäädes maha viie punktiga. Järgmine Premimum liiga kohtumine on Floral 26. juulil kodus Tartu Tammekaga, eeloleval teisipäeval aga kohtutakse karikavõistluste 1/32 finaali raames taaskord võõrsil Sillamäega.

Premium liiga XIX vooru mäng

20. juulil kell 17:00 Sillamäe Kalevi staadion (Kesk 30, Sillamäe)
JK SILLAMÄE KALEV – TALLINNA FC FLORA 2:1 (2:1)
*mitteametlik protokoll
Väravad: 13. Daniil Ratnikov, 45.+1. pen. Martin Vunk – 23. Sander van de Streek
Hoiatused: 87. Sergei Vihrov – 45.+2. Rauno Alliku, 90. Markus Jürgenson
Eemaldamine: 45.+1. Karl Palatu

JK Sillamäe Kalev: 1-Starodubtsev, 7-Volodin, 99-Kabaev (83. 18-Raido Leokin), 9-Zahovaiko (81. 22-Tjapkin), 94-Aidara, 15-Vunk, 11-Mashichev (74. 17-Vihrov), 3-Dudarev, 10-Ratnikov, 2-Cinikas, 26-Bagužis.
Varus: 35-Levizi, 27-Aleksejev, 17-Vihrov, 33-Trofimov, 14-Novikov, 22-Tjapkin, 18-Raido Leokin.

FC Flora: 21-Meerits, 16-Jürgenson, 6-Mets, 24-Palatu, 27-Mikadze (62. 18-Logua), 25-Frolov, 8-van de Streek, 13-Labus, 73-Luigend (46. 4-Aloe), 31-Post (46. 99-Prosa), 9-Alliku.
Varus: 1-Pedõk, 4-Aloe, 18-Logua, 99-Prosa, 20-Gussev, 11-Sappinen, 17-Adou.

Mänguolud: +14, pilves tugeva tuulega ilm; muruväljak väga heas seisukorras.