Sillamäe jäi bussiõnnetuses terveks, kuid sattus Flora teerulli alla – FC Flora -FC Flora

Sillamäe jäi bussiõnnetuses terveks, kuid sattus Flora teerulli alla

Sakari Tukiainen 10:1 võidumängu järel Sillamäe üle

15.jaanuari Halliturniiri II vooru teine mäng Sillamäe Kalevi vastu pakkus kamaluga ootamatusi. Juba kella poole viie paiku tulid ärevad teated Tallinn-Narva maanteelt, kus Sillamäe Kalevi meeskonnabuss liiklusõnnetusse sattus. Õnneks oli tegemist vaid teelt väljasõiduga ning kõik meeskonnaliikmed jäid terveks. Lumme kinnikiilunud bussi kättesaamine osutus aga kaelamurdvaks ülesandeks. Esimesed teated sündmuspaigalt olid mängu toimumise osas skeptilised, kuid Jalgpalli Liidu kiire tegutsemise tulemusena leiti idavirulastele alternatiivne liikumisvõimalus ning mängu algusaja enam kui tunnise nihkumise kiuste kõlas Lillekülla sisehallis kell 20:35 siiski mängu avavile.

Sisuliselt otse bussist mänguväljakule jooksnud sillamäelased leidsid end aga juba viie minuti pärast 0:3 kaotusseisust. Kahtlemata mängis oma rolli selles Sillamäe meestele napiks jäänud soojenduse aeg, kuid kummalisel kombel otsustati Kalevi pingilt kõige juhtunu valguses mängu siseneda ikkagi väga ründavalt. Kaitse- ja keskväljaliinide vahed kärisesid  lubamatult suureks ning selle kasutas Flora halastamatult ära.

Jevgeni Kabajev suutis kümnendal mänguminutil küll ühe tagasi lüüa, kuid Flora ei võtnud jalga gaasipedaalilt hetkekski maha ning poolajavileks oli mänguseis Flora poolt vaadates juba 9:1, sealjuures oli Flora soomlasest leegionär Sakari Tukiainen kirja saanud lausa neli väravat.

Meeskondade kokkuleppel viiele minutile lühendatud poolajapausi järel tulid sillamäelased väljakule tagasi hoopis isukamalt, mängupilt muutus elavamaks ning Kalevi mängijad suutsid mängupausi järel rohkete koosseisumuudatustega vangerdanud Flora tänu tugevale keskväljatööle ajuti isegi surve alla panna. Vilja see surve aga ei kandnud ning hoopis Albert Prosa oli see, kes 81.minutil mängu lõppskooriks 10:1 vormistas.