Selveri mängupäeval pakkusid Flora ja Infonet mängu täie raha eest – FC Flora -FC Flora

Selveri mängupäeval pakkusid Flora ja Infonet mängu täie raha eest

FC Flora vs FC Infonet 3-0, A Le Coq Arena 23.august 2016

Premium Liiga XXVI voorust Lillekülas oodati thrillerit ning tribüünidele kogunenud 808 inimest ei pidanud pettuma. Flora alistas hetkel liigatabeli tipus trooniva FC Infoneti 3:0. Infonet lõpetas mängu kümnekesi.

Esimene poolaeg algas täpselt nii, nagu Infoneti peatreener Aleksandr Puštov mängu eelvaates lubas. Infonet ei andnud Florale ruumi mängu ehitada ning surus rohevalgeid väga agressiivselt, juba esimeste minutite jooksul sageli vea piiril balansseerides.

Ometi oli kodumeeskond selleks valmis. Kaitse vankus ajuti, kuid püsis siiski üsna kenasti ning mängu edenedes suudeti üha otsusekindlamalt Infoneti pressi alt välja tulla ja rünnakud ikkagi oma jonni ajades üles ehitada. Taaskord paistsid eredalt silma Zakara Beglarišvili oma filigraansete söötudega ning kapten Gert Kamsi äärelt tõusud.

32. minutil tuli florakate vasturohule, mida lasnamäelastele serveeriti, loogiline jätk. Gert Kams andis hea nurgalöögi, mis lendas üle infonetlase Draman Haminu pea ning värava ees oli juba valvel Markus Jürgenson, kes raevuka pealöögiga värava suunas ei eksinud – latipõrge ja pall maandus väravajoone taga, Flora asus kohtumist juhtima 1:0.

Poolaja lõpuni jäigi Flora domineerivaks pooleks, Infoneti mängijate olekust platsil hakkas üha enam peegelduma mängu alguses Florale peale surutud mängustiilist tulenev väsimus. Pausile mindigi siiski väljakuperemeeste minimaalsel eduseisul.

Teisel poolajal oli Flora taas otsekui ümber sündinud. Infonetti kõrvetati nende oma tulega: agressiivse pressinguga. Infoneti reidid Flora väljakupoolele jäid üha harvemaiks, üha sagedamini tuli mustades särkides meestel florakaid vea hinnaga peatada. Abi ei olnud ka teise poolaja alates tehtud vahetusist, kui väljakule toodi Aleksandr Kulinitš ja Vladimir Voskoboinikov. Flora surus ja pressis, rünnati nii keskelt kui tiibadelt.

Murrang mängu saabus peale 66. minutit, kui teise kollase ja kokku punase kaardiga saadeti väljakult minema Aleksandr Volodin. Flora keeras mängule veelgi tempot ja survet lisaks ning palgapäev saabus juba seitsme minuti möödudes, kui alles mõni minut varem mängu sekkunud ning Infoneti kaitset kohe halastamatult ribastama asunud Maksim Gussevi pealöögi tõi Infoneti väravavaht Matvei Igonen suurepärase jalatõrjega küll väravasuult ära, kuid trahvikastis oli valvel Rauno Sappinen, kes kümnelt meetrilt ei eksinud. Flora oli oma eduseisu duubeldanud, mänguseisuks sai 2:0.

Peale Flora teist väravat muutus Infonet letargiliselt passiivseks ning kaua ei lasknud Flora end õhtusöögi kolmandale käigule paluda. Brent Lepistu algatas 89. minutil keskväljalt rünnaku, Zakaria Beglarišvili  suunas palli kiirelt edasi, misjärel Rauno Alliku murdis end kasti ning suunas petteliigutuse järel palli ideaalselt Herol Riibergi jalale. Kümme minutit varem mängu sekkunud noor florakas ootas oma hetke targalt ära ning suunas palli kerge siseküljepuutega Igoneni selja taha. Mänguseis oli 3:0 ning kõigi punktide Lillekülla jäämine sellega lõplikult otsustatud.

FC Flora tänab kõiki 808 pealtvaatajat, kes tribüünidele kogunesid ning loomulikult suured tänusõnad meie klubi suursponsorile Selverile, kes mängupäevatoetajana õhtu säärasele kordaminekule oma sõbraliku õla alla pani. Aitäh!

Flora püsib tänu teenitud võidule kolmandal kohal, ka Infonet jätkab liidrina, kuid punktivahed enne eeloleval nädalavahetusel peetavaid mänge kahanesid taas. Flora järgmine kohtumine leiabki aset juba 27. augustil, kui sõidetakse Hiiule, et astuda vastu lõppenud voorus võõrsil 2:1 Levadiat võitnud Nõmme Kaljule.