Raunod Tammekale XX voorus sõnaõigust ei andnud – FC Flora -FC Flora

Raunod Tammekale XX voorus sõnaõigust ei andnud

Rauno Sappinen vs Tammeka 22.07.2016

FC Flora esindusmeeskonna uue peatreeneri debüüt liigamängus kujunes seljavõiduks tartlaste sinise satsi üle. Mängu avaminutitest täielikult domineerinud Flora ei lõdvendanud haaret hetkekski ning Tartu JK Tammeka harvadeks võimalusteks palli vähegi ettepoole liigutada jäid üksikud pikad söödud. Kaitseliini kamandanud Joonas Tamm ja Nikita Baranov aga ei lubanud ühtki tartlaste vähestest poolvõimalustest millekski vähegi ohtlikumaks kujuneda.

Eredalt silma paistnud Zakaria Beglarišvili jagas läbi mängu filigraanseid sööte, äärekaitsjast kapten Gert Kams tõusis oma äärelt aina uutele ja uutele rünnakutele ning juba 22. minutiks oli Flora 2:0 ees, kui 8. minutil skooris Rauno Sappinen Beglarišvili tsenderdusest ning Rauno Alliku 14 minutit hiljem  Brent Lepistu kaunist läbisöödust kaitseliini selja taha eduseisu duubeldas. Sappinen lõi teise värava 55. minutil trahvikasti ääre lähistelt ning Alliku lõpetas resultatiitvselt Sappineni ja Kamsi kenas koostöös sündinud söödumängu 62. minutil.

Tammeka leidis end 20 minutit enne lõpuvilet aga vähemuses, kui mängu sekkunud Sakari Tukiainen väravale sööstmas oli ning Tammeka kaitsesamba Kaarel Kiidroni poolt selja tagant maha võeti, mille peale kogenud Tartu mängumees otse punasega väljakult minema saadeti. Sellega tänases mängus Tammeka kaitseliini likvidaatori rolli etendanud Tukiainen aga ei piirdunud – juba 9 minutit hiljem nägi enda ees punast välkumas Martin Jõgi, kes sarnaselt Kiidronile oli sunnitud viimase mehena maha võtma värava poole teel olnud soomlase.

Tartust sõidetakse koju emotsionaalselt üliolulise võiduga, mille tõi enesekindlust üles näidanud meeskond. Juba nädala pärast sõidetakse külla Paide Linnameeskonnale, kus loodetakse uue treeneri õpetussõnu veelgi juurde saanuna samuti tugev mäng teha ning võidupunktid Tallinna võtta.