Rauno Annama reportaaž: Flora U21 langes teist korda Santosele – FC Flora -FC Flora

Rauno Annama reportaaž: Flora U21 langes teist korda Santosele

Joel Indermitte, FC Flora U21 vs Tartu Santos, 12.06.2016
Esiliiga XVI voor pakkus mitmeid huvitavaid tulemusi, üheks neist Flora minimaalne 0:1 allajäämine koduväljakul Tartu Santosele. Meeskonnad on nüüd kahel korral sel hooajal kohtunud ja mõlemal korral taaralinlased suutnud võtta napi võidu. Möödunudpühapäevases kohtumises sai ainsana jala valgeks Siim Roops.

Tagasihoidlikult alustatud mängus jõuti esimese märkimisväärse võimaluseni veerandtunni möödudes, mil Sander Laht Santose keskkaitsjalt palli napsas ja selle trahvikasti äärde Henri Järvelaiule toimetas, kes aga vabalt positsioonilt küljevõrku kõmmutas. 23. minutil jäi kodumeeskonna äärekaitsja hätta vastaste Alex Meinhardiga, kes oli temast mööda pääsenud. Kasti jõudnuna lendas kaitsja pikali, tõmmates sellega maha ka Meinhardi. Kohtunik pani juba vile suhu, kuid hetk hiljem näitas siiski, et viga polnud ning lasi mängul jätkuda, külaliste küsivad pilgud temale suunatud.

Paar minutit hiljem jõudsid külalised esimese pealelöögini, kui taas pildis olnud Meinhard leidis omade kapteni Taavi Vellemaa, kelle löök lendas otse Magnus Karofeldi poole ning seetõttu puurilukule suuri probleeme ei valmistanud. Kuigi võõrustajad olid mitmel korral juba löögile jõudnud ja sooritasid neid veelgi, ei olnud ühegi puhul neist tegemist hiilgava momendiga. Poolaja lõpuminutitel riputas Kristjan Jürgenson palli kenasti kasti, ent Järvelaid ei suutnud pallile pihta saada. Florakas lidus mänguvahendile järele ning kastist väljaspool lendas mängijale selja tagant sisse Kenn Laas, kes teenis selle eest kohtumise esimese hoiatuskaardi.

Rohkem tähelepanu kippus langema kohtunikule kui mängule. Erik Sorgat tiriti keskväljal särgist, takistades teda sedasi kiirrünnakule minemast. Vilemees otsustas külalismängijale kaardi näitamise asemel hoopis anda suuliselt viimase hoiatuse. Täpselt poolaja lõppu kuulutava vile kostumise ajal lendas Herol Riiberg äärel Kaarel Kallandile sisse ning emotsioonid keesid üle. Florakas hakkas vastast üles aitama, too aga keeldus sellest ja käskis mängijal minema minna. Huvitaval kombel kuulus kohtuniku tähelepanu rohkem Santose, mitte aga Flora mängijale, kes robustse vea oli teinud. Kaarte ei välkunud ning mõningase jutu järel suunduti riietusruumidesse.

Pausilt tulles teenis varakult kollase kaardi just teiseks poolajaks mängu lülitunud Silver Grauberg, kes kohtuniku aadressil keelt oli teritanud. Arusaamatus tekkis, kui mängijad soovisid lihtsalt tühja palli välja vahetada, millest kohtunik aru ei saanud. Seejärel lasigi Grauberg teele kommentaari kohtuniku suunas ja teenis nii üsna rumala hoiatuskaardi. Väljakuperemehed lubasid Jarmo Aavistel liiga lihtsalt läbi pääseda, spurdi lõpuks söötis ründaja otsajoone juurest palli väravaesisele, kus punasärklaste kahjuks kedagi omadest kohal polnud ning seetõttu sai sellega rünnak ka läbi.

60. minutil andis Karl Rudolf Õigus mänguvahendi florakate kaitseliini taha Vellemaale, kes viivitas löögiga kuni lõpuks jõudsid kodumeeskonna kaitsjad end koguda ning üks neist blokeeris järgnenud ohtliku löögi. Paari minuti järel teenis Flora heast kohast karistuslöögi. Järvelaid vajutas palli suunaga lati alla, kuid Ermo Ojaste tegutses hästi ning pareeris löögi üle lati korneriks. 64. minutil teenisid külalised aga oma esimese nurgalöögi, mille järgselt Siim Roops peaga palli eesposti juurest sisse lõi. Santos lülitus seejärel peagi ka kontrasse, kus omati arvulist ülekaalu, kuid lõpuks suudeti ikkagi suluseisu jääda ja hea moment raisku lasta.

Florakate frustratsioon kerkis ja rohevalgetele mitteomaselt kulutati liialt energiat üksteise peale karjudes. 80. minutil kukutas Erik Sorga robustselt vastase ning teenis mängu kolmanda kollase kaardi. Olukorrast aeti aga leili taaralinlased, kelles tekitas pahameelt, et veale eelnenud momendis näitas äärekohtunik üht, aga peakohtunik otsustas teisiti ning lasi mängul jätkuda. Mõlema suunas olid pööratud kurjad pilgud ja emotsionaalsed kommentaarid paiskusid lendu, mille järel selgitati aga, et lõpliku otsuse sõltumata äärekohtuniku näidatust võtab siiski vastu peakohtunik.

Lõpp kujunes selliseks nagu arvata võis – külalised liialt riske ei võtnud ja uisapäisa ei tormanud: aeg tiksus nende kasuks, sest oldi eduseisus. Flora teenis järjest mitmeid nurgalööke ning kuigi Järvelaid pani mitmeid häid palle nii nurgalöökidest kui mänguolukordadest trahvikasti, ei suutnud võõrustajad kuidagi külaliste väravalukku lahti muukida. Edvin Johannes Piirsalu sõitis jõuliselt Markus Poomile sisse ning too vajus väljakule. Kuna pall jäi Florale, andis kohtunik neile edu. Rünnaku lõppedes kontrollis kohtunik üle, kas kannatada saanud mängija saab jätkata, kuid ei teinud mingil põhjusel üldse välja patustajast, kuigi tegu oli kindlalt hoiatuskaarti väärinud situatsiooniga. Samuti polnud rahul Flora treener Joel Indermitte, kes küsis kohtunikult, miks võrdselt ei vilistata: ühele poole antakse robustse vea järel kaart, teisele poole aga mitte?

Florakate ponnistused ei kandnud vilja, lõpuvile oli halastamatu ning pettunud näod peegeldasid ehedalt, mida väljakuperemehed antud mängust ja selle tulemusest arvasid. Kuna Infoneti duubel vandus kodus Viljandi Tulevikule alla 1:5, jääb Lasnamäe klubi Florast maha endiselt üheainsa punktiga. Samas suurenes vahe just tabeliliidri Tulevikuga, kellest jäädakse maha nüüd viie punktiga.

Nüüd on meeskondadel suvepuhkus, järgmine Esiliiga voor peetakse alles kolme nädala pärast, mil Flora sõidab Maardusse, et kohtuda sealse Linnameeskonnaga. Santos võtab kodus aga vastu Levadia duubelmeeskonna.

Pealelöögid: 16:5
Neist väravale: 5:3
Nurgalöögid: 11:2
Suluseisud: 2:5
Vead: 14:10

Tallinna FC Flora U21 0 – 1 Tartu FC Santos