Rauno Annama reportaaž: duublite derbi kuulus kindlalt Florale – FC Flora -FC Flora

Rauno Annama reportaaž: duublite derbi kuulus kindlalt Florale

Flora U21 vs Levadia

Esiliiga XV voorus ootas Lillekülas ees põnev derby Flora ja Levadia duubelmeeskondade vahel. Sel hooajal on meeskonnad korra juba kohtunud, toona vandus Levadia järelkasv Flora omale koduväljakul alla 0:3.

Mängu algusperioodil üritas külaliste Nikita Koger kõrge survestamisega edu saavutada. Flora ei leidnudki võimalust palli ette toimetamiseks ja seetõttu suunati see tagasi puurivahile Magnus Karofeldile, kes vaid hetk enne vastast suutis mängukera minema lüüa. Võõrustajad ei lasknud aga end olukorrast heidutada ja asusid 7. minutil ise kohtumist juhtima. Erik Sorga napsas kaitsjalt palli vahelt ning märkas äärelt tõusnud Henri Järvelaidu, kellele toimetas palli edasi. Järvelaid kõmmutas korraliku kuuli värava tagumisse nurka ning ilus sooritus tõi tabloole 1:0.

Kiire külm dušš ei võtnud külalistelt motti maha, sest peatselt teeniti kolm nurgalööki järjest, kuigi konkreetset pealelööki ei suudetud neist ühegi järel sooritada. 10. minutil oli taas pildis Koger, kes oli purjetamas trahvikasti suunas, kuid enne sinna jõudmist pani Renno Soosaar mängijale konkreetselt keha vahele ning sai selle eest kollase kaardi. Heast kohast teenitud trahvilöögist midagi erilist ei tulnud, sest Levadia kapten Cristofer Kuusma suunas palli raamidest mööda. 17. minutil leidis Järvelaid sööduga vasakul äärel Sorga, kes omakorda pani pika palli teele tagumise posti juurde, kus Sander Laht esimese puutega võrgu teistkordselt sahisema pani – 2:0!

24. minutil suutis Levadia skoorida, nende kahjuks aga polnud värav reeglitepärane ning seetõttu püsis seis endisena. Ioan Yakovlev keerutas mitu meetrit kastist väljaspool olles palli kenasti tagumise posti põrkest sisse, kuid äärekohtunik tõstis suluseisu fikseerimiseks lipu, mille järel poolkaitsja kätega peast haaras ja nõutult vaatama jäi. Peakohtunik läks äärele oma abiga olukorra kohta üle arutlema ning mõne hetke pärast lasi mängul jätkuda.

Neli minutit hiljem tõsteti oma väljakupoolelt mänguvahend Herol Riibergile külaliste kaitseliini taha. Kristjan Tamme sai järgnenud löögile käe vahele ning sekundid hiljem napsas edasi suundunud palli oma valdusesse. Peagi oli sarnase rünnakuga hakkama saamas Levadia, kui Kogeri tsenderdus leidis tee florakate selja taha. Markus Vaherna oligi kaitsjaid edestamas, kuid Karofeld nägi olukorra läbi ning tegutses kiirelt ning lõi palli kõrge kaarega minema.

34. minutil anti vasakult pass keskele, kus Sorga jooksu pealt esimesega palli omaks võttis ning teisega väravasse suunas. Külaliste kaitsja üritas veel palli klaarida, aga seal polnud enam miskit teha – pall oli kindlalt väravas ja Levadiale suur kaotusseis karmiks reaalsuseks. Poolaja viimastel minutitel toimis taas hästi Järvelaiu ja Sorga koostöö, kui esimene neist teise kergelt üles leidis. Sorga keeras mängleva kergusega kaitsjast mööda ning Tammega silmitsi saades pani löögi teele, ent tolles duellis jäi peale tõrjega hiilanud väravavaht. Lõpuakordina tõrjus Karofeld külaliste kiirrünnakul Vaherna pealelöögi ning oligi aeg pausile minna.

Teisest poolajast oli möödunud ehk viis minutit, kui Romet Ridamäe blokeeris karistusalas vastase pealelöögi. Pikali kukkunud Flora keskkaitsja üritas palli kiiresti minema toimetada, sest Levadia ründaja oli sealsamas, aga paraku mängis florakas selles olukorras palli hoopis käega, mistõttu anti patustajale kollane kaart ning külalistele penalti. Palli taha asunud Magnar Vainumäe virutas palli vasaku posti kõrvale, ent Karofeld tegi hiilgava tõrje ja hoidis endiselt taga nulli. Tõrje järel läks Yakovlev miskipärast endast välja ning teenis rahulolematuse eest kohtunikult hoiatuskaardi.

Kolm minutit enne täistunni möödumist mängisid külalised ohtlikult ja oldi lähedal omaväravale. Väravavahile antud tagasisööt lendas raamidest pisut väljas olnud puurilukust üle. Tamme püüdis enne otsajoont palli siiski kinni – ehkki kui väravavaht ka poleks jõudnud sekkuda, oleks siiski mänguvahend napilt posti kõrvalt mööda veerenud. Vainumäe sai jala vahele ühe Flora kaitsja lohakale söödule, kuid teine kaitsja oli valvel ning suutis äreva olukorra moment hiljem neutraliseerida. Külalised näitasid vahelduseks head kaitsetööd, blokeerides kastis mitu vastaste pealelööki.

75. minutil oli võõrustajate karistusalas segapundar mängijatest ning mõningase võitluse järel kõlas vile ning kohtunik määras penalti. Jäi küll arusaamatuks, milles rikkumine seisnes ning seda näitasid välja ka võõrustajad, kes küsivalt kohtuniku suunas vaatasid. Enne penaltilööki pidas vilemees teise abikohtunikuga otsajoone juures pika jutuajamise maha, mille järel võis tribüünilt kuulda pahameelseid repliike kohtunike suunal, et vähem lobisetaks ja rohkem mängule keskendutaks. Robert Lepik virutas madala palli pisut vasakule poole, samas kui Karofeld teisele poole viskus – 3:1 kerkis tabloole. Levadia ammutas sellest lisajõudu ning omasid innustati mängule korralikku lõppu looma, ent kahe minuti pärast sai see lotus kustutatud, kui lõppseisuks 4:1 tehti.

77. minutil võttis Alger Džumadil trahvikasti nurgas Sorga maha, ent vile vaikis. Florakad hakkasid nõudma penaltit, mille järel kõlas pika hilinemise järel vile ning kohtunik siiski määras penalti ning andis veategijale kollase kaardi. Sorga lajatas palli paremale alla, Tamme samal ajal teisele poole hüpates. Mängu viies kollane kaart välkus 88. minutil, kui kodumeeskonna Janar Adler üritas Markus Loki selja tagant tulles palli vastase eest minema lüüa, kuid olukord lõppes hoopis sellega, et mängijate jalad läksid sõlme, mehed kukkusid väljakule ning Levadia ohtlik rünnak oli sellega maha võetud. Külalised nõudsid karmimat karistust – punast kaarti – viidates Loki vabale teekonnale väravale, kuid pärast abikohtuniku käest üle küsimist, näitas vilemees patustajale siiski kollast.

Kuigi Levadia sai võrreldes avapoolajaga teisel kolmveerandtunnil rohkem kombineerida ja üritada, vastas skoor igati sellele, mida mängupilt reaalselt näitas. Külalistel oli suuremaid raskuseid loogiliste lahenduste leidmisega, mitmel juhul tehti kiirustatult otsuseid, mille tõttu läks omajagu rünnakuid juba eos luhta. Individuaalselt olid võõrustajad paremad, ka õhuvõitlustes oli reeglina ülekaal just florakatel.

Kuna Viljandi viigistas samas voorus võõrsil Maarduga, vähendas Flora liidritega vahet kahele punktile. Levadia jätkab kuuendal kohal, kuid vooru viimane kohtumine Vändra Vapruse ja Tartu Santose vahel on alles ees, seetõttu võivad taaralinlased võidu korral Levadiast ettepoole tõusta. Nädalavahetusel toimub juba uus voor, mil Levadia peab taaskordse duubelmeeskondade derby, sel korral koduväljakul Nõmme Kaljuga. Flora omakorda ootab külla Santost.

Pealelöögid: 17:10
Neist väravale: 8:3
Neist blokeeritud: 6:1
Nurgalöögid: 4:7
Suluseisud: 2:5
Vead: 18:15