Rauno Alliku kümme aastat FC Floras! – FC Flora -FC Flora

Klubi-UUDISED

Rauno Alliku kümme aastat FC Floras!

Kui küsida inimestelt, mis neile Rauno Alliku nime kuuldes esimesena meenub, oleks vastus suure tõenäosusega lokid. Ei maksa aga unustada, et tegemist on ühe kogenuima mängijaga Floras, kel meie juures juba kümnes aasta täitus. 

242 mängu, 77 väravat ja 58 väravasöötu – ei ole just palju mängijaid, kel Premium liigas ühe klubi eest sellised numbrid on ette näidata. 2009. aastal Tallinna FC Floraga liitunud Rauno Alliku on järgnenud aastate jooksul stabiilselt oma rolli ja panust meeskonnas kasvatanud, olles tänaseks neljakordne Eesti meister ning kolmekordne karika- ja superkarika võitja.

Alliku, kellest tänases koosseisus vaid kapten Gert Kams on rohkem mänge pidanud, on näidanud suurepärast stabiilsust. Viimasel viiel hooajal meeskonna edusse keskmiselt 10 värava ja 9 väravasööduga panustanud ääreründajast on oma kogemusega saanud üks vaieldamatuid liidreid. Kõigi aegade edetabelis paikneb ta Flora särgis peetud Premium liiga kohtumiste arvestuses 242 mänguga viiendal kohal, jäädes alla vaid Martin Reimile (385 mängu), Gert Kamsile (333), Marko Kristalile (263) ja Markus Jürgensonile (252). Premium liigas löödud väravate arvestuses jäävad temast ette poole Vjatšeslav Zahovaiko (121 väravat) ja sel nädalal Ungari kõrgliigasse siirdunud Zakaria Beglarishvili (94), Allikul on väravaid kirjas 77.

Et lisaks oma osavatele liigutustele paistab Rauno platsil hästi silma ka oma soengu poolest, on tegemist paljude nii noorte kui vanade lemmikmängijaga. Otsustasime temaga pisut lähemalt juttu teha ning saime vastused mitmele põletavale küsimusele.

Rauno, kust sa pärit oled?

Loomulikult Pärnust.

Kuidas leidsid tee jalgpalli juurde?

Kui olin 7-aastane viis isa mind ja vanemat venda jalkatrenni ja sestpeale olen ka selle juurde jäänud.

Kas sinu peres on tegeletud ka teiste spordialadega?

Sport on alati kogu peres au sees olnud. Kõik mu kolm venda on jalkatrennis käinud. Keegi neist aga jalgpalli juurde ei jäänud. Nooremad vennad tegelesid sõudmisega ning vanem vend laskesuusatamisega. Isa on alati hea vastupidavusega olnud, jookseb siiani maratone ja osaleb erinevatel rahvajooksudel. Ema tegeles noorena kergejõustiku ning laskesuusatamisega ning mängis lisaks ka võrkpalli.

Milliseid hobisid on sul elu jooksul veel olnud?

Ühe korra käisin ujumistrennis, sest klassivend ei tahtnud üksi minna. Seal sain kiirelt aru, et jalgpall meeldib mulle rohkem. Lisaks meeldib mulle ka korvpalli ja tennist mängida. Palju mängin ka erinevaid lauamänge, eriti meeldivad strateegiamängud.

Vaatamata selgele ja kõlavale nimele Rauno kutsutakse sind Vallo või Vald. Kust selline hüüdnimi?

Viljandisse mängima minnes (2009 suvel siirdus Rauno pooleks aastaks Viljandi Tulevikku laenule – toim.) olid nad üllatunud, et mul on nii suur jalanumber ning hakkasid mind korvpallur Vallo Allingu järgi Valloks kutsuma. Sellest nimest arenes omakorda välja ka Vald.

Üle ega ümber ei saa ka sinu silmapaistvast soengust. Kui kaua sa sellist soengut juba kandnud oled?

2012. aasta lõpus oli mul meeskonnaga kihlvedu, et ma ei lõika juukseid enne suve. Ja nagu näha pole siiani lõiganud.

2015. aastal tegi Flora aprillinalja, milles teates, et Rauno Alliku liitub Curly Stringsiga. Sama aasta sügisel esines ansambel Flora-Tammeka mängu eel A. Le Coq Arenal ja nii noormehe kohtumine oma lokkide poolest tuntud Curly Stringsiga ka aset leidis.

Lõpetasid 2009. aastal Pärnumaa Kutsehariduskeskuses ehitusviimistluse eriala. Kust selline mõte tuli, et läheks nüüd ehitusviimistlust õppima?

Ausalt öeldes ma ei mäleta üldse, kust see mõte või plaan tuli. Tundus vist lihtsalt uus ja huvitav, et omandan mingid oskused.

Oled oma oskusi peale kutsetunnistuse saamist rakendada ka saanud?

Ei, siiamaani pole saanud. Kardan, et oskused on nüüdseks juba rooste läinud.

Millal ja kuidas sa Florasse jõudsid? Meenuta oma esimest hooaega lühidalt.

Käisin koos toonase treeneriga Tallinnas lepingut sõlmimas ning liitusin Floraga alates 2009. aastast. Lõpetasin veel 2009. aasta suvel Pärnus kooli ning peale kooli lõpetamist läksin pooleks aastaks Florast Viljandisse laenule. Pärast sealt naasmist olengi olnud Floras.

Esimese hooaja alguses olin pigem varumees, aga iga mäng sain ikkagi mingid minutid. Mäletan selgelt, et teises mängus Flora eest tulin umbes 80. minutil mängu ja 5 minutit hiljem lõin 2:1 võiduvärava Kohta-Järve Lootuse vastu. Pärast seda hakkasin juba rohkem mänguaega saama ning samal hooajal tulime ka meistriks, mis oli väga rõõmustav. Lõin sel hooajal kokku 8 väravat.

Algusaastad kulgesid Floras ilma kurikuulsate lokkideta.

Oled tänaseks tulnud Flora särgis neljakordseks Eesti meistriks. Milline hooaegadest on enim meelde jäänud?

Eks igast hooajast on miskit eredamalt meeles. Kindlasti esimene hooaeg – olin noor poiss ja meistritiitlist alati unistanud, aga ka 2017. aasta, kui tulime meistriks – andsin selleks kõva panuse (Rauno lõi sel hooajal 8 väravat ja andis 12 väravasöötu – toim.).

Sul on olnud väga stabiilselt head hooajad. On sul olnud ka nii-öelda raskeid perioode?

Eks mõned suuremad vigastused on ikka olnud. 2011. aasta suvel käisin õlaoperatsioonil, mis lõpetas selleks aastaks ka mu hooaaja. 2016. aasta hooaja algus oli ka raske, kuna sain väga vähe mängida.

Kus oled käinud aja jooksul testimisel?

Olen käinud kahel korral Norras testimisel – Bodo/Glimtis ja Brynes, aga ka korra Saksamaal Hannoveri duublis.

Tunned sa veel soovi karjääri jooksul välisklubis mängida? 

Kui tekiks väga hea võimalus, siis muidugi kaaluksin.

Mis sa arvad, mis on su tugevused väljakul?

Olen kiire, vastupidav ja töökas.

Kes on su lemmikmängjia/iidol? Mis lemmikklubi?

Ega siin muid vairante polegi kui Andres Iniesta ja FC Barcelona.