Rauno Alliku ja Flora soleerisid Rakveres – FC Flora -FC Flora

Rauno Alliku ja Flora soleerisid Rakveres

Rauno Alliku vs Rakvere Tarvas 19.06.2016

Flora sõitis Rakverre mõistagi selge favoriidina. Kevadist hävitustööd, mille “ohvriteks” tarvalased Sportland Arena lumesajus sattusid, mäletab veel kogu liiga. Rohevalgete algkoosseis ennustas kurja, sest tipus alustas märtsis Tarva ahastusse viinud Sakari Tukiainen, kuid Flora treeneripink kavaldas seekord Lääne-Virumaa esindusmeeskonna üle.

Mängu avavile kõlades pühendasid võõrustajad just soomlasele suure osa oma tähelepanust, kuid jokkeriks osutus seekord hoopis Hurt-Henn duo poolt platsile saadetud Rauno Alliku, kel oli sel hooajal Premium Liiga väravatearve veel avamata. Alliku tänas treenereid kenasti ning õigustas oma algkoosseisukohta nelja järjestikuse väravaga, skoorides vastavalt 12., 16., 20. ja 39. minutil.

Seisult 4:0 mindi poolajapausile. Teist poolaega alustas Tarvas näljaselt, soovides kodupublikule tõestada, et kui langetakse, siis võideldes. Tõele tuleb au anda ning nentida, et seda ka tehti. Flora oli teisele poolajale tulles teinud kaks vahetust, viies platsilt Zakaria Beglarišvili, kelle asemele tuli Albert Prosa ning asendades Gert Kamsi Maksim Gusseviga. Joseph Saliste jäi mängima liikuva äärekaitsjana ning rakverelased üritasid mitut puhku “kolme-poolest” kaitseliini üle mängida. Ajuti see neil ka õnnestus ja ehkki Mait Toomi ei suutnud Tarva mängijad siiski kordagi proovile panna, oli mängupildis ebakohti piisavalt selleks, et Flora treenerite pink teisel poolajal oma meeskonna peale mitmel korral kurjalt häält tõstma pidi.

Mängu saatus otsustati lõplikult 90. minutil, kui Rauno Sappineni teenitud penalti realiseeris Albert Prosa.

21. juunil sõidab Flora esindusmeeskond Šveitis sõprusmängule St.Galleniga ning juba homme 20. juunil loositakse UEFA peakorteris meie selle hooaja esimesed eurovastased Meistrite Liiga 1. kvalifikatsiooniringiks.