Raske mäng, napp kaotus... – FC Flora -FC Flora

Klubi-UUDISED

Raske mäng, napp kaotus…

Läinud nädalavahetusel pidasime esimese mänguderingi lõpetuseks Tallinna derbi FCI Levadiaga, kellele raskes, tasavägises ja emotsiooniderohkes mängus 1:2 alla pidime vanduma.

14. aprillil võõrustas meid sel liigahooajal esimest korda Tallinna FCI Levadia, kes hooaegade vahel kahe klubi jõud oli ühendanud. Teada oli, et raske mäng ees ootab, kuivõrd on tegemist Premium liiga tabeliliidriga, kellele talvises Superkarikafinaalis penaltiseerias alla vandusime. Lisaks on mitmed Flora põhimehed vigastustega eemal.

Kui esimesed 5 minutit kulgesid pigem rahulikult, siis edasi läks mäng üsna lahtiseks ning juhtuma hakkas mõlemal väljakupoolel. Esmalt pääses 8. minutil meie kastis ohtlikult löögile vastaste Muamer Svraka, kelle löök küljevõrku lendas. Mõned minutit hiljem avanes teisel pool väljakut hea võimalus Maksim Gussevil, kelle löögi Lepmets aga püüdis.

Seejärel saabus aga ka esimene tagasilöök – hetk varem ohtlikult löögile pääsenud Gussev oli valudes ning haiget teinud reielähendaja ei lubanudki mängu jätkata. Taaskord sunnitud vahetus ning seda juba 20. minutil, kui Maksimi asemel tuli äärele Henri Järvelaid.

Mängu esimese väravani jõudsid vastased, kui kasti murdnud Nikita Andrejev tugeva ja ootamatult tulnud löögi 37. minutil Mait Toomi seljataha saatis. Nii esimene poolaeg ka lõppes.

Teine poolaeg algas meie jaoks kohe oodatud ja otsitud väravaga, kui Zakaria Beglarishvili kindlald Kevin Aloe teenitud penalti realiseeris. Veerand tundi hiljem oli aga taas sihil Levadia, kui Muamer Svraka Markus Jürgensoni tsenderduse maa põrkega Toomile püüdmatult väravasse saatis.

Allesjäänud pooltunnil kulges mäng väga tempokalt ning florakad otsisid kõigest väest vastuväravat. Kahel korral pall tee Lepmetsa seljataha ka leidis, ent kumbagi väravat ära ei loetud – esmalt oli enne väravalöömist vea teinud Erik Sorga ning 88. minutil määrati sahistamise eest värava asemel kollane kaart Zakale, kes palli võrku toimetamisel käe abi oli kasutanud. 1:2 seisuga paraku mäng ka lõppes ning 77. Tallinna derbi oli võitnud FCI Levadia.

Liigatabelis hoiame jätkuvalt kolmandat positsiooni, jäädes nelja punkti kaugusele FCI Levadiast ja Nõmme Kaljust. Juba homme läheme aga Tipneri karikavõistluste veerandfinaalis võõrsil vastamisi FC Kuressaarega. Premium liiga jätkub meie jaoks laupäeval, 21. aprillil Viljandis kohaliku Tuleviku vastu.

Suur tänu kõikidele fännidele ja toetajatele, kes staadioni kõrvalt meestele palju jõudu juurde annavad!