Õnnetu lõpp tõi 0:2 kaotuse Kaljult – FC Flora -FC Flora

Õnnetu lõpp tõi 0:2 kaotuse Kaljult

Albert Prosa vs Kalju

Reporter: Rauno Annama

Premium liiga XXXI põnevuskohtumist Tallinna FC Flora ja Nõmme Kalju FC vahel oli vaatama tulnud 2610 inimest. Peeti auhinnamänge ja jalgpallist rääkides veel paremat atmosfääri ei suutnuks ette kujutada, seda enam, et mõlema leeri ultrad elasid kogu kohtumise jooksul omadele soliidselt kaasa.

Põhimõtteline vastaseis möödus ettevaatlikus toonis, lisaks keskvälja võitlusele jõuti üksikutel kordadel ka löögile, ent suurt ohtu väravale veel ei kujutatud. Riske ei tahetud arusaadavalt võtta, kuid Flora poolelt oli enim pildis Rauno Alliku, kes ühes olukorras lajatas palli veidi väravaraamidest mööda ning teises olukorras jäi ise liialt kauaks palliga trahvikastis siblima, mille peale kaljukad äreva olukorra lihtsalt neutraliseerisid.

Teisel kolmveerandtunnil platsile naastes oli Flora vaat, et peaaegu kaotusseisu jäämas, kui Taavi Rähni tagasisööt nõrgemapoolseks jäi ja seejärel palli suunas võidu jooksid Kalju ründaja Tarmo Neemelo ja võõrustajate puurilukk Stanislav Prins. Väravavaht jõudis viiv enne ründajat pallini ja klaaris ohtliku momendi.

Kui esimesel poolajal hoidis initsiatiivi pigem külalised, siis teisel poolajal oli see muutunud ja florakad otsisid agaralt avaväravat. Poolaja keskel tegutsesid mõlemad meeskonnad liiga agaralt reeglite vastu patustades ja kaartidesadu võis alata. Kohtumise lõppedes oli mõlemal meeskonnal kirjas suisa neli kollast kaarti.

Flora oli paar väga magusat võimalust realiseerimata jätnud ja kõik paistis kena olema, kuniks 85. minutil kukutas trahvikasti äärel vahetusmees Roman Sobtšenko vastaste poolelt Ken Kallaste. Penalti oli tõsiasi ja lööma asunud Hidetoshi Wakui sooritus oli külmavereliselt treitud – pall vasakule, samas kui Prins teisele poole viskus. Mis on ühe rõõm, on teise jaoks kurvastus. Seekord oli tegu pettumusega just kodumeeskonna jaoks ja et sellest veel vähe olnuks – loetud minutid hiljem lõi Kalju oma teise värava ja mäng oligi sellega tehtud.

89. minutil sooritas Felipe Nunes karistuslöögi, mille järel Eino Puri hea sööduga leidis vabal positsioonil olnud Neemelo. Markeerimisega oldi hätta jäädud ja ründaja ei jätnud võimalust kasutamata ning sutskas palli tühja väravasse – 0:2. Pärast seda hakkas tribüünidelt märgatav hulk rahvast juba lahkuma ning Kalju fännid panid kohtumise jooksul teistkordselt püro käima. Omade toetamine ei peatunud ka pettunud florakate leeris – omadega ollakse nii heas, kui halvas, lõpuni.

Viimasel minutil tõrjus Vitali Teleš kindluse mõttes Andre Frolovi karistuslöögi üle lati ning sellele järgnenud lõpuvile tähendas seda, et Flora loovutas liidripositsiooni teisele linnarivaalile, Tallinna Levadiale. Teisele tabelireale maandunud Flora jääb uuest liidrist maha kahe punktiga, samas täna magusad kolm punkti teeninud Kalju hingab kuklasse ja on vaid ühe punkti kaugusel.

Pealelöögid: 9:8
Neist väravale: 1:3
Nurgalöögid: 5:2
Suluseisud: 1:1
Vead: 21:19