19 rohevalget kandsid oktoobrikuises koondiseaknas sinisärki – FC Flora - FC Flora

Klubi- UUDISED

19 rohevalget kandsid oktoobrikuises koondiseaknas sinisärki

Igal aastal oktoobrikuu alguses on koondiseaken, kus Eesti erinevad koondised kogunevad. Florast käis A-koondises üheksa mängijat, U21 ja U19 koondises kokku 10 florakat.

Eesti A-koondis

Meeste rahvuskoondis kogunes MM-valikmängudeks 2. oktoobril. Koondiseaknasse oli planeeritud kaks mängu ning mõlemad toimusid A. Le Coq Arenal. Esimene mäng toimus 8. oktoobril Valgevene vastu. Koroonast ja vigastustest räsitud Valgevene koondis kaotas abitreeneri juhendamisel 2-0. Avavärava lõi Erik Sorga ning mängu lõpus kindlustas meie ründaja Sergei Zenjov 90. minuti väravaga mängu võidu. 

11. oktoobril toimus teine kodumäng, mida tuli vaatama üle 5500 inimesi. Nendest ca 1500 oli võõrsilfänni Walesist. Eesti kaotas kohtumise napilt 0-1 Walesile, kui värava lõi pikk ründaja Kieffer Moore. Eesti oli viigiväravale mitmel korral väga lähedal, kuid väravat ei tulnud ning mäng lõppes 0-1 kaotusega. 

Selle koondiseaknaga avati MM-valikmängu võiduarve ning tabelis tõusti viimaselt pulgalt eelviimasele pulgale. 

Florakatest kutsuti koondisesse Matvei Igonen, Ken Kallaste, Märten Kuusk, Marco Lukka, Konstantin Vassiljev, Sergei Zenjov, Markus Poom, Henrik Pürg ja Henrik Ojamaa. Platsile seekord ei pääsenud Henrik Pürg, Matvei Igonen ja Marco Lukka. Treeneritetiimi kuulusid Flora spordidirektor Norbert Hurt ja videoanalüütik Ants Jaakson. 

Sergei Zenjov 2-0 väravat löömas. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Eesti U21 koondis

Noormeeste U21 rahvuskoondis kogunes samuti ning koondisekutse teenisid neli florakat – Markus Soomets, kes kandis mõlemas mängus kapteni paela, Kristo Hussar, Rocco-Robert Shein ja Henri Välja. 

8. oktoobril mängis Pärnu Rannastaadionil Eesti U21 koondis Austria eakaaslastega. Kohtumine kaotati kindlalt 0-4. Teine kohtumine leidis aset Norras Norra eakaaslastega, kus pidime tunnistama vastaste 3-0 paremust. 

Florakatest pääsesid platsile kõik neli mängijat ning väravavahtidele jagas juhised Flora esindusvõistkonna väravavahtide treener Aiko Orgla. 

Markus Soomets kaptenina Eesti U21 koondist väljakule juhatamas. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Eesti U19 koondis

Eesti U19 koondis pidas selles koondiseaknas kolm kohtumist – kõik kolm toimusid Ungaris ja kõik kaotati. Esimene kohtumine toimus 6. oktoobril Austria eakaaslastega, mis lõppes 4-0 kaotusega. järgmine kohtumine toimus kolm päeva hiljem Ungari, kus samuti tuli vastu võtta kaotus – seekord 2-0. Koondisepausi viimane mäng oli Valgevene eakaaslastega vastu, mis oli kõige tasavägisem, kuid päeva lõpuks tuli tunnistada valgevenelaste 1-0 paremust. 

U19 koondist esindasid kuus florakat – Andreas Kiivit, Danil Kuraksin, Tristan Toomas Teeväli ja Erko Jonne Tõugjas ja Taaniel Usta.  Väravavahte juhendas meie naiskonna väravavahtide treener Andrus Lukjanov. 

Flora jalgpallurid on taas kogemuste võrra rikkamad, mis järgmistele mängudele kaasa võtta. Aasta viimane koondiseaken leiab aset novembris, kus on uued rahvusvahelised mängud tulemas.