Norbert Hurt: peame julgelt oma mängu mängima – FC Flora - FC Flora

Esindus- UUDISED

Norbert Hurt: peame julgelt oma mängu mängima

Käimas on piletite müük UEFA Meistrite Liiga I eelringi avamängule FC Flora ja Sloveenia klubi NK Celje vahel, mis peetakse kolmapäeval, 10. juulil kell 19:00 A. Le Coq Arenal. Mängu esitleb FC Flora autopartner Opel. Mängupiletid on müügil FC Flora kodulehel ja Piletilevis. VIP piletid mängule on välja müüdud.

FC Flora peatreener Norbert Hurt ütles täna A. Le Coq Arenal toimunud mängueelsel pressikonverentsil, et meeskond on saanud mänguks põhjalikut valmistuda ning ootab heitlust Sloveenia meistriga põksuva südamega. “Oleme saanud kõik vajaliku ära teha, ka treening on tänaseks tehtud. Kõik mängijad on homseks mänguks valmis peale Nikita Mihhailovi. Saime ka vastase mängust hea ülevaate ja tegime plaanipäraselt tööd,” ütles Hurt.

“NK Celje on Euroopas kogenud meeskond, neil on piisavalt kvaliteeti. Nad mängivad mitmekülgset, ründavat jalgpalli nii lühikese söödu kui pika palliga, rünnakul tegutsevad nad väga mitmekülgselt ja loovalt. Nende pressimine on meie jaoks väljakutse. Teistpidi võivad nad kõrgel mängides olla haavatavad kuna mängus tekkivad augud,” analüüsis Hurt vastaste mängu ülesehitust.

Hurda kinnitusel ei tee neljapäevases mänguks kaasa Tallinna derbis vigastada saanud poolkaitsja Nikita Mihhailov “Praeguse seisuga loodame, et Mihhailov saab homsest jooksma hakata. Pigem läheb tema taastumine hästi ja loodame, et kordusmänguks on ta olemas,” sõnas Hurt.

Ka värskelt klubiga taasliitunud Rauno Sappinen tõmbab mängusärg selga pigem korduskohtumises. “Pigem on Sappineni taastumine läinud hästi ja ta on saanud meeskonna trennid kaasa teha. Celje vastu võib ta koosseisus olemas olla, aga mitte esimeses mängus,” täpsustas peatreener.

Teine suvine täiendus on Andreas Vaher kuulub esmakordselt FC Flora mängupäeva koosseisu. “Andreas on mängija, kes on Floras ka varem olnud ja tunneb mängijad ning keskkonda,” tõdes Hurt.

Peatreeneri kinnitusel on meeskonna meeleolu asine ja töine, äsjane kaotus Tallinna derbis jäetakse selja taha. “Spordis vaatad alati järgmist mängu, rasked hetked tuleb üle elada. Me ei vaata tagasi, vaid eelseisvate mängude suunas,” toonitas juhendaja. “Ütleme ka mängijatele, et lõpuks peame tahtma ja julgema mängida oma mängu ja seda kodumängu vääriliselt. Plaan on haarata initsiatiiv ja mängida, mitte jääda istuma ega anda midagi vastasele kergelt. Mäng peab olema kontrollitud, peame olema kaitses tugevad ja valmis tegema rohkem meetreid kui oleme harjunud. Läbi selle on näha, kuidas mäng kulgeb.”

Foto: Kenn Rull