Noored ammutavad kogemusi – FC Flora - FC Flora

Noored- UUDISED

Noored ammutavad kogemusi

Juuli on puhkuseks ideaalne ja nii said ka meie noored mõne nädala puhata. Sellel aastal on suvi olnud eriti mõnus ning paar nädalat puhkust kulus peale rasket aastat kindlasti ära. Aga ei saa me ilma jalgpallita pikalt olla, sest Eesti Noorte Meistrivõistlused lähevad ju hooga õige pea edasi. Ees ootavad ka turniirid ning olgem ausad, ega ei suuda ju liiga kaua ka jalgpallist ning väravate löömisest eemal olla.

Suvevaheaeg võimaldab muuta tavapärase treeningu põnevamaks ning paljud meie noortegrupid veedavad juulis nädala-kaks treeninglaagris. Laager on võimalus meie noortel kasvada koos tiimina, saada juurde enesekindlust ja iseseisvust, arendada endas oskusi nii jalgpallialaselt, kui sotsiaalselt. Päevad täis sõpru, emotsioone ja uusi teadmisi ning muidugi jalgpalli – iga noore jalkaässa unistus.
Gruppide ja treenerite võimalused on erinevad. Seetõttu saavad mõned noored viibida laagris pikemalt ning kodust eemal, aga teised omandavad oskuski päevalaagrites.

Uurisime Kaupo Margusonovilt, kuidas möödus Flora 2005 ja 2009 roheliste treeninglaager Jõulumäe Tervisespordikeskuses, Pärnumaal.

Treeninglaager tähendab muidugi seda, et see sisaldab palju sporti. Võiks ju arvata, et jalgpallurite jaoks tähendab see kogu päeva palli jala juures hoidmist, aga nii see pole. Kui tavapärasesse treeningusse on keeruline leida hetki, kuhu teisi spordialasid siduda, siis vähemalt Kaupo juhendatavas laagris oli võimalik poistel proovida lisaks jalgpallile ka muud. Nädala jooksul pandi end proovile rannajalkas ja korvpallis, mängiti tennist ning rannavõrkpalli. Kuna treeneri salakireks on discgolf, siis muidugi harrastati ka seda. Populaarseks osutusid poiste seas lauatennis ning mäng Austraalia.

FC Flora treener: “Emotsioone on laagris alati palju. Laagris saab hea ülevaate poiste isikuomadustest, mis muidu igapäevases trennis ei pruugi välja tulla. Nad ise õpivad ennast ja oma kaaslasi paremini tundma, tekib meeskond. Jalgpall on meeskonna mäng ning selline side paneb nad platsil paremini toimima, vähemalt teoreetiliselt. Ka minu jaoks on väljakutse olla poistega nii pikalt koos ja õpin ka ise enda kohta alati midagi uut. Tore kogemus!”

Soovime oma noortele jalgpalluritele ja nende treeneritele kaunist suve jätku!

Flora noortetreener Kaupo Margusonov oma poistega Jõulumäel; Pilt: Erakogu