Neli mängu, neli võitu, neli kohta poolfinaalis! – FC Flora -FC Flora

Neli mängu, neli võitu, neli kohta poolfinaalis!

Sel nädalal peeti Evald Tipneri karikavõistlustel veerandfinaale, kus heitlesid pääsu eest poolfinaali neli Flora võistkonda. Nii meeste kui naiste karikavõistlustel olid kõik neli võistkonda võidukad, tagades koha poolfinaalides.

Kolmapäeva võiks alates sellest nädalast nimetada vabalt Flora auks ka seitsmepäevaks, sest kõik kolm väljakul käinud võistkonda lõid oma vastastele justnimelt SEITSE väravat! Veerandfinaalide suurima üllatuse eest hoolitses meie Flora U21, kes lülitas karikasarjast välja Premium liigas mängiva Viljandi Tuleviku.

Esimesena pandi pall mängu Kuressaares toimunud FC Flora ja FC Kuressaare vahelises veerandfinaalis. Mõni nädal varem kohtusid samad meeskonnad sealsamas ning tookord lõppes mäng meie 7:0 võiduga. Ka seekord oli lõpptulemuseks 7:0, vaid selle erinevusega, et kui nädalad tagasi lõime poolajaga viis ning lisasime teisel kaks, siis seekord läksime vaheajale kahe väravaga, ent lõime teisel poolajal viis juurde. Väravad jagunesid Kuressaares järgmiselt: Sorga kolm, Järvelaid, Saliste, Poom ja Zaka üks. Kindel võit ja kindel pääs poolfinaali!

Vaata väravaid siit!

Tund hiljem ehk kell 19:00 alustas oma veerandfinaali duubelmeeskond, kes võttis Sportland Arenal vastu kõrgliigas mängiva Viljandi Tuleviku. Teada oli, et ees ootab raske mäng, kuid nagu abitreener Kaupo Margusonov oli öelnud, pandi kohe algusest gaas põhja ning anti endast kõik, et kolmapäeva õhtusse üks mõnus üllatus sepistada. Nagu öeldud, nõnda tehtud, sest juba 12. minutil viis Kristjan Kask florakad Tuleviku vastu juhtima. Esimest rõõmu ei jagunud aga kauaks, sest viljandlased leidsid juba kolm minutit hiljem vastuse, kui Rainer Peips mängu viigistas. Mäng kulges aga väga lahtiselt ning võimalusi jagus pidevalt mõlemale poolele ja kuigi palju jäeti löömata, pidi Tuleviku väravasuul seisnud Karl-Romet Nõmm esimesel poolajal veel kaks tükki enda selja tagant välja võtma. Jako Kariste ja Mattias Männilaane väravatest poolaeg seega 3:1 meile.

Vahetult enne poolajapausi Flora kolmanda löönud Männilaan suurendas eduseisu teise poolaja alguses 4:1 peale ja kõik tundus ilus. Kõrgliigamehed ei andnud aga alla ning Tauno Mõttuse ja Sander Posti kiiretest väravatest oli 10 minutit hiljem seis juba 4:3. Järgmised 20 minutit väravaid ei nähtud. Viljandi küll üritas, aga meie kaitse pidas kindlalt. Viimastel minutitel kerkis hoopis meie kangelaseks poolajal vahetusest mängu sekkunud vaid 15-aastane Aleksandr Šapovalov – 8 minutiga löödud kolm väravat ning lõpptulemus 7:3 viisid kindlalt poolfinaali Esiliigas mängivad Flora U21 võistkonna ning Viljandi Tuleviku tee karikavõistlustel oli lõppenud.

Samal õhtul toimus Maarjamäe kunstmuruväljakul ka naiste karikavõistluste veerandfinaalmäng FC Flora ning FC Levadia naiskondade vahel. Ka naiskond hoidis kolmapäevaõhtule omast joont ning alistas oma vastased 7:0! Kahe väravaga panustasid Liis Lepik ja Maarja Saulep, ühe värava lisasid Lisette Tammik, Katrin Loo ning Siret Räämet.

Eile, 19. aprillil toimus ka neljas Flora võistkonna osalusel peetud veerandfinaal, kui FC Flora II naiskond kohtus koduväljakul Saku Sportingu naiskonnaga. Teada oli, et midagi kerget ees ei oota, sest Sporting oli eelnevates ringides konkurentsist lülitanud meistriliigas mängivad Põlva FC Lootose ja Tartu JK Tammeka esindusnaiskonna. Mäng kulgeski väga tasavägiselt ning omad võimalused olid mõlemal naiskonnal. Mängu ainus värav jäi aga siiski Flora duubelnaiskonna nimele – Triin Väljataga teise poolaja värava abil 1:0 võiduga endale ka poolfinaalpilet lunastati.

See tähendab, et karikamängude nädal tõi meile neljast mängust neli võitu ning neli kohta poolfinaalides. Kui meeste karikavõistlustel toimus poolfinaalpaaride loos juba neljapäeval ning omavahel loositi kokku FC Flora esindus ja duubel, siis naiste karikavõistlustel on veel viimane poolfinaali koht järgmisel nädalal mängus.