Neidude U17 koondis lõpetas EM-i valikturniiri 0:5 kaotusega Bosnia ja Hertsegoviinale – FC Flora -FC Flora

Koondises-UUDISED

Eesti neidude U17 koondis mängis täna viimase alagrupikohtumise Kasahstanis peetava EM-i valikturniiri teises ringis, kus saadi Bosnia ja Hertsegoviina eakaaslaste vastu kirja 0:5 kaotus.

Dajana Smirnova alustas põhikoosseisus ja mängis 58. minutit. Karmen Vapper tuli platsile 66. minutil, Rebeka Nora Jürgens mänguaega ei saanud.

Eesti alustas kohtumist hästi, kuid mida minut edasi, seda rabedamaks mängupilt läks ning vastane sai kontrolli enda kätte. Kõrge pressing ning Eesti kaitseliini survestamine tõi Bosnia ja Hertsegoviinale tulemuse 30. minutil, kui värava ees pääses löögile Una Rankic. Enne vaheajale minekut suutis vastane väravavõrgu veel korra sahisema panna: 41. minutil mängis end oskuslikult löögile Melisa Sayra Kekic, kes vasakult äärelt terava nurga alt palli lati alla saatis. Bosnia ja Hersegoviina 2:0 eduseisus läksid võistkonnad ka vaheajale.

Kohe teise poolaja alguses nõelas vastane Eestit standardolukorra järel: nurgalöögist teele pandud palli suutsid eestlased väravajoonelt klaarida, kuid jätkuolukorrani jõudnud Natalija Mirkovic näitas resultatiivsust. Neljanda tabamuse vormistas Irina Erkic 71. minutil ning kohtumise lõppvärava sai enda nimele nurgalöögi järgselt löögile pääsenud Rankic, kes vormistas Bosnia ja Hertsegoviinale viieväravalise võidutulemuse.

Peatreeneri kohusetäitja Deniss Samoilovi sõnul sai kohtumises otsustavaks vastaste kolmas värav. „Alustasime kohtumist hästi ja mängijate häälestus oli hea, aga iga minutiga kogus vastane ühe rohkem enesekindlust ja keeras kohtumisele vinti peale. See pani meid kaitses eksima ja vastane oskas võimalused hästi ära kasutada. Pärast pausi tegime vahetusi ja suutsime hakata mängu tagasi tulema, aga kolmas värav lõi meil jalad alt, sest mägi oli liiga kõrge, kuhu ronima hakata,“ rääkis ta.

Samoilov lisas, et valikturniirile tuldi eesmärgiga jõuda tugevamasse tugevusgruppi, kuid eesmärk paraku ei täitunud. „Seekord läks nii, aga suuremat pilti vaadates võib muidugi rahul olla. Saime kirja kaks võitu ning häälestasime end hästi. Kaasasime turniirile ka nooremaid mängijaid, kes jätkavad võistkonnas ka edaspidi ning kindlasti said nad siit väga hea kogemuse, kust edasi minna,“ sõnas Samoilov lõpetuseks.

Eesti teenis valikturniiril 5:0 võidu Armeenia ja 2:0 võidu Kasahstani üle ning lõpetas enda alagrupi teisel positisoonil. EM-valikturniiril tõusevad 2024/25 võistlussarja esimeseks ringiks A-tugevusgruppi B-taseme alagrupivõitjad ehk Eesti alagrupist teenis koha A-tasandile maksimumpunktid kogunud Bosnia ja Hertsegoviina.

Suvel ootab koondist ees Eestis toimuv Balti turniir, mille mängupäevad on planeeritud 29. juunile, 1. juulile ja 3. juulile.

Eesti neidude U17 koondise algkoosseis kohtumises Bosnia ja Hertsegoviinaga. Foto: Eesti Jalgpalli Liit