Naiskonnaga liitusid kaks uut mängijat – FC Flora -FC Flora

Naiskond-UUDISED

Naiskonnaga liitusid kaks uut mängijat

Flora naiskond sai täiendust kahe uue mängija näol. Naiskonnaga taasliitus Daniela Mona Lambin ning FC Elvast tuli laenule Katarina Elisabeth Käpa. 

Daniela Mona Lambin

Katarina Elisabeth Käpa on 16-aastane väravavaht, kes on seni esindanud FC Elva U17 naiskonda. Daniela Mona Lambin on Soomest naasnud 31-aastane mängija ja ta on Flora särgis väljakule jooksnud 19 korda – viimati aastal 2018. Lisaks on Daniela esindanud Eesti A-koondist 34. korral. Varasemalt on Daniela Eestis kandud EVL Unitedi ja Levadia särke ning Soomes Tikkurilan Palloseura, Malmin Palloseura ja Tampereen Pallo-Veikot särke. 

“Kui ma ausalt ütlen, siis mul on natuke sürreaalne tunne. Olen harjunud nägema Flora mängijaid telekast ja nüüd nendega koos trenni teha on natuke kummaline. Trenni tempo on palju kiirem ja mängitakse väga targalt,” sõnas noor puurilukk Katarina.

“Minu eesmärk on võtta sellest kõigest maksimum ja areneda nii palju kui võimalik, kuid samal ajal nautida Eesti parimat naiste jalgpalli,” ütles lõpetuseks uus liituja.

“Floraga liitumisel on mul emotsioonid olnud positiivsed –  Eestisse naasmisel käesoleval aastal teadsin, kuhu soovin mängima minna. Tahe arendada oma tehnilisi oskusi mängijana, rahvusvaheliste mängudel kaasalöömine ja tuttav naiskond olid põhjused, miks Flora osutus väljavalituks,” kommenteeris 31-aastane Lambin.

“Naiskond on viimatisest (hooaeg 2018) hooajast, mil ma kaasa lõin, näidanud püsivat arengut. See on kahtlemata Flora naiskonna kaubamärk. Julgen väita, et täna on mängijate füüsiline vorm ja tehnilised oskused silmapaistvamad kui eales varem. See on otsene tulemus järjepidevast tööst, mida naiskond üheskoos klubiga on teinud,” kiitis Daniela.

“Siinkohal pean seeniormängija rollist vaadatuna eriti märkimisväärseks mitmete noormängijate tugevat, sealhulgas püsikindlat, arengut nii isiklikul kui ka võistkondlikul tasandil. Neid tulemusi on oodatud pikisilmi klubi tasemel ning laiemalt Eesti jalgpallis, kus väikeriikidele omaselt üheks suurimaks väljakutseks on noormängijate arengu tsüklilisus. Selle riski maandamisega on tegeletud ja tulemused on nähtavad. Kokkuvõtteks põnev on olla tagasi ja usun, et see hooaeg igav ei hakka,” lisas Daniela Mona Lambin.

Tere tulemast Florasse Katarina ja Daniela!