Naiskond peab oma teise Balti liiga kohtumise – FC Flora - FC Flora

Klubi- UUDISED

Naiskond peab oma teise Balti liiga kohtumise

FC Flora naiskond peab pühapäeval oma teise Balti liiga mängu, kui koduväljakul võetakse vastu Leedust külla sõitev MFK Kaunase Žalgiris. Balti liiga hooaja esimene kodumäng saab avavile kell 13:00. 

Eelmisel hooajal taasalustanud Balti liiga jätkub ka sel aastal ning seda seitsme võistkonna osavõtul. Liigas osalevad kokku kaks Eesti naiskonda (lisaks meile ka Pärnu JK), kaks Läti naiskonda (FK Liepaja ja Rigas FS), kaks Leedu naiskonda (eelmise aasta võitja Gintra-Universitetas ning MFK Kaunase Žalgiris) ja üks Valgevene naiskond (valitsev riigi meister FC Minsk).

Kui mai alguses tuli naiskonnal võõrsil tugevale FC Minskile 0:5 alla vanduda, siis sel pühapäeval võetakse koduväljakul vastu MFK Kaunase Žalgiris, kel samuti liigatabelis vaid kaotus kirjas. Kodumurul soovitakse kahtlemata Balti liiga võiduarve avada, kuid teada on, et ühtegi lihtsat mängu selles liigas ees pole ootamas.

Naiskonna peatreeneri Aleksandra Ševoldajeva sõnul on Balti liiga eeliseks just see, et vastased on üldjuhul võimelised rohkem üllatusi pakkuma kui koduliigas. “Mängijad ja taktika ei ole nii hästi tuttav ja seda enam on meie eesmärgiks kontrollida mängu käiku. Tahame näidata paremat mängu kui eelmisel aastal ning saada mängu üle kontroll kõikides momentides,” selgitas ta pühapäevase mängu eel.

Kui eelmisel hooajal sama riigi naiskonnad omavahel ei kohtunud, siis sellest aastast on vastavasisuline muudatus sisse viidud ning kõigil võistkondadel on kavas kuus kohtumist – kolm kodumängu ja kolm kohtumist võõrsil. Nende mängude põhjal pannakse paika paremusjärjestus ning 1.-4. kohale tulnud võistkonnad mängivad omavahel Leedus toimuval finaalturniiril, kus selguvad lõplikud kohad. Finaalturniir toimub oktoobri teises pooles.

FC Flora naiskonna mängud Balti liigas:

13. mai kell 11:00 FC Minsk – FC Flora 3:1

3. juuni kell 13:00 FC Flora – MFK Kaunase Žalgiris

15. juuli kell 12:00 FC Flora – Riia Jalgpallikool

1. august kell 18:00 Pärnu JK – FC Flora

12. august kell 11:00 FC Flora – FK Ljepaja

7. või 8. september kell 16:00 Gintra-Universitetas – FC Flora