Naiskond lõpetas põhiturniiri liidrina – FC Flora - FC Flora

Naiskond- UUDISED

Naiskond lõpetas põhiturniiri liidrina

Sellel hooajal muutus Naiste Meistriliiga võistlussüsteem, millega suurenes mänguvoorude arv 24-le, varasema 20 asemel. Kõik võistkonnad mängivad omavahel esmalt kolm ringi läbi, mille lõpuks koguneb kõigile 21 mängu. Seejärel mängivad tabeli neli esimest omavahel ühe korra läbi, et selgitada välja medalistid ja kohtadel 5-8 asuvad naiskonnad mängivad omavahel veel ühe ringi. Kokkuvõttes koguneb kõigile võistkondadele 24 kohtumist.

FC Flora naiskonna teekond

Meie naiskonnale algas hooaeg raskelt. Superkarikafinaalil sai viga meie värske kapten Kristiina Tullus, kes pole palliplatsile sellel hooajal kahjuks ei astugi. Uus koosseis vajas sisse töötamist ning seda raskendasid mitmed Covid-19 tingitud isolatsioonid.

Kristiina Tullus pole saanud ise mängida, kuid on toetanud hooaja jooksul naiskonda igal mängul tribüünilt, olnud meie otseülekannete kommentaator ja saatis naiskonda mänedžerina UEFA Naiste Meistri liiga valikturniiril. Foto: Liisa Rull

FC Flora naiskonna abitreener Magnus Roseni tagasivaade põhiturniirile: “Senisele hooajale tagasi vaadates saadab mind paralleelselt mõru-magus emotsioon. Oli mänge ja hetki, mis pakkusid hingele pai ent teisalt tuli ette mänge, kus me selgelt ei mänginud oma taset võistkonnana välja ning nii mõnegi halli juuksekarva juurde sain. Lühidalt öeldes, siis ongi heast stabiilsusest meil sel hooajal vajaka jäänud.”

Magnus nõustub, et oma jälje on sellele moel või teisel jätnud mängijate vigastused ja hooaja eel meid tabanud COVID-19 lained ja isolatsioonid: “Ma ei too seda ettekäändeks ega vabanduseks, see lihtsalt aitab kõigil asjaosalistel tervikpilti paremini hoomata.”

“Teadjamad räägivad, et asendamatuid mängijaid ei ole olemas. Aga kui Sul on võistkonnas Katrin Loo, kes oma töökuse ja energiaga Sul platsil võistkonna selgrooks on, siis seda karakterit on üks ühele minu silmis kaunis võimatu asendada. Samas, kui ma vaatan, millist kvaliteeti ja sügavust annavad meile juurde Jaanika, Helina, Karola ja tublilt taastusravi lainel toimetav Liselle, siis vaatan naiskonna tulevikku lootusrikkalt. Saabki öelda, et meil on täna hea kombo uutest ja vanadest olijatest koos, kes kõik ühe eesmärgi nimel väljas on,” vaatab Magnus lootusrikkalt hooaja lõpule vastu.

Magnus Rosen tööhoos. Foto: Liisa Rull

Meister võib selguda viimases mängus

Põhiturniiri lõpetas Flora liidrikohal, kui saavutasime 21 kohtumisega 19 võitu, 1 viigi ja 1 kaotuse.

Lähimat jälitajat Saku Sportingut edestame vaid ühe punktiga. Kolm vooru enne hooaja lõppu on kolmanda koha endale juba kindlustanud Tallinna Kalev, kes jääb Sportingust maha 15 punktiga ja vahe neljandal positsioonil paikneva Pärnu Vaprusega on 11 punkti. Liigatabeli poolitamisel jäid teise poolde Põlva Lootos (praeguse seisuga 25 punkti), ühendnaiskond (18), Tartu Tammeka (17) ja Lasnamäe Ajax (1).

Meil on jäänud kolm kohtumist, kus kõigil oleme võõrustaja rollis:
9. oktoober kell 14.00 vs JK Tallinna Kalev, Lilleküla muruväljak
13. oktoober kell 15.00 vs Pärnu JK Vaprus, Lilleküla muruväljak
6. november kell 15.00 vs Saku Sporting, Lilleküla muruväljak
Kõikidest mängudest teeb ülekande Soccernet.ee

Ootame sind staadionile juba sellel laupäeval, 9. oktoobril kell 14.00 Lilleküla muruväljakul JK Tallinna Kalevi vastu.

Naiskond on leidnud hooaja jooksul ühise hingamise. Foto: Liisa Rull