Naiskond lõpetas hooaja hõbemedalitega – FC Flora -FC Flora

Naiskond lõpetas hooaja hõbemedalitega

Flora naiskond ja tüdrukud

Flora naiskond ja tüdrukud peale Levadia 7:1 alistamist.

Eesti naiste Meistriliigas peeti viimane 20. mänguvoor, kus Flora naiskond võttis vastu meistritiitli juba kindlustanud Pärnu JK. Nagu kolmel eelneval korral sel liigahooajal, tuli taaskord Pärnu paremust tunnistada.
Tekst: Brandon Paimal.

Kuigi kohtumine tabelis enam midagi ei otsustanud, siis Flora naiskond soovis kindlasti hooaja positiivsel noodil lõpetada. Mäng algaski võrdsete heitlusena, kus märkimisväärseid väravavõimalusi kummalgi poolel esialgu ei tekkinud. Pärnu saagiks jäid mõned ohtlikud karistuslöögid karistusala lähistelt, kuid Getriin Strigini valvatud väravale suurt ohtu need ei tekitanud. Nooruslik Flora naiskond võitles kogenud pärnulannade vastu sitkelt ning poolajale mindigi seisuga 0:0.

Teine poolaeg jätkus sarnaselt esimesele, kuid nüüd pandi ka väravavõrgud sahisema. Kui Anastassia Morkovkina esimest korda Flora kaitseliini ja väravavahi üle mängis, siis võrk küll ei sahisenud, kuid pommlöök ületas latipõrkest väravajoone ning külalised asusid 0:1 juhtima.

Mänguseis ei püsinud sellisena kuigi kaua, sest Anastassia Morkovkina näitas taaskord suurepärast löögijalga ning saatis paremalt äärelt teenitud karistuslöögi umbes 35 meetrilt kauni kaarega Flora väravasse. 0:2.

Flora naiskond küll üritas südilt mängu tagasi tulla ning Getter Saarel avanes ka suurepärane võimalus värav tagasi lüüa, kuid kahjuks maandus väravavaht Elis Meetuast üle tõstetud pall värava taga. Hoopis Pärnu oli see, kes lõppseisuks 0:3 tabloole tõi kui värava eest pääses löögile Margarita Matjuhhova. Sellega oli ka mäng tehtud ning Pärnu JK võis auga välja teenitud meistrikarikaga juubeldada.

Flora naiskond lõpetas hooaja hõbemedalitega. Kuigi mänguliselt osutati Pärnu JK-le südikat vastupanud, siis sel hooajal suvepealinna vastu punktid veel võtmata.

Peatreener Aleksandra Ševoldajeva: „Jäime väga rahule paljude olukordadega . Teadsime, mis on nende plaan, kuid kahjuks on neil individuaalselt nii meisterlik mängija, et lõpuni me ei suutnud väravat ära hoida. Põhjuseid me teame ja ootame juba uut hooaega. Tean, et selle mängu viimase minuti motivatsiooni ja emotsiooni pealt lähme mängima igat järgmist mängu.“

TV Floras ilmub lähiajal ka naiskonna hooaega kokkuvõttev videolugu.

Täname naiskonda ilusa hooaja eest ning ootame kõiki pealtvaatajaid ka uuel hooajal tribüünidele oma lemmikutele kaasa elama!