Naiskond alustas hooaega suureskoorilise võiduga – FC Flora -FC Flora

Naiskond alustas hooaega suureskoorilise võiduga

FC Flora naiskond alustas Meistriliiga hooaega koduväljakul, kui külla sõitnud Põlva FC Lootost kostitati rohkete väravatega ning tasuks 11:0 võit.

Flora haaras kohe mängu alguses ohjad enda kätte ning ei tulnud kaua oodata kui väravavõrk esimest korda sahisema pandi. Eneli Vals võttis kasti saabunud palli maha ja toimetas kindlalt väravasse.

Valges vormis mänginud florakad said väravast ainult indu juurde ja Lisette Tammik lõpetas triblingu kauni löögiga ning 2:0 oli tõsiasi. Nüüd algas kaptenipaela kandnud ja oma 150. mängu Flora särgis tähistanud Katrin Loo tähelend. Esmalt suunas ta tsenderdusest tulnud palli peaga väravasse. Seejärel lahendas külmavereliselt 1 vs 1 olukorra vastaste väravavahiga ning poolaja viimasel sekundil maandus tema kauglöök lati all ning sellega oli esimene poolaeg lõppenud seisuga 5:0.

Teine poolaeg jätkus sealt, kust esimene pooleli jäi. Flora valdas palli ja lõi rohkelt olukordi. Põlva saagiks jäid üksikud üritused, mille tulemusena korra ka ohtlikult Flora kaitseliini seljataha pääseti, kuid väravat kaitsnud Mari-Ann Ploompuu oli oma ülesannete kõrgusel.

Flora ründas isukalt ja vaatamata rohketele suluseisudele löödi teisel poolajal veel kuus väravat. Oma debüütvärava lõi Mari Liis Lillemäe, Lisette Tammik lisas iluvärava, Liis Lepik ja Siret Räämet suunasid peaga pallid väravasse ning Katrin Loo sahistas veel kahel korral.

Naiskond mängis järgmises koosseisus: Mari-Ann Ploompuu, Marie Heleen Lisette Kikkas, Siret Räämet, Liis Lepik, Ariina Mürkhain, Eneli Vals, Kethy Õunpuu, Kelly Rosen, Katrin Loo, Mari Liis Lillemäe, Lisette Tammik.

Vahetusest sekkusid Triin Väljataga, Birgit Allmere, Sandra Paulberg ning ametliku debüüdi Flora naiskonnas teinud Silja Gorosko.

Järgmise Meistriliiga kohtumise peab Naiskond 15.04 kui minnakse külla Noortekoondisele.