Naised võitsid Superkarika! – FC Flora - FC Flora

Naiskond- UUDISED

Naised võitsid Superkarika!

Naiskonna kapten Katrin Loo karikat üle võtmas

Laupäeval, 23. mail, alistas FC Flora naiskond A. Le Coq Arenal Superkarika kohtumises Tallinna Kalevi tulemusega 5:1.

Selle aastane Superkarika võit oli kolmas järjestikune võit Flora naiskonnale ning viies klubi ajaloos. Peatreeneri Aleksandra Ševoldajeva sõnul oli esimese Superkarika võidu eel pinge suurem kui seekord. “Praegune pinge oli rohkem tingitud sellest, et oma kokkumängu sai harjutatud ainult veidi üle nädala pärast eriolukorda, seega olime treenerite staffiga mitte just pinges, vaid ootasime huviga seda, kuidas mängijad selle olukorraga kohanevad.”

Lisaks oli peatreeneri sõnul murekohti kaks: mängijate mängu tunnetus ning vigastuste oht. “Pidime eriolukorra ja treeningute ajal suuresti keskenduma just neile kahele aspektile. Kehvem moment oli meie jaoks Siret Räämeti vigastus soojenduse ajal, mis olenemata suurest tähelepanust vigastuse ennetamisele on praegu reaalsus ja hetkel veel ootame, et saada aimu, millega täpsemalt tegu. Samas positiivne oli see, et Saron Läänmäe sai üle mitme aasta jälle mängu kirja ja hakkab vaikselt vormi koguma.” Soojendusel vigastada saanud Räämeti asemel alustas algkoosseisus Jessica Uleksin.

Naiskonna kapten ning ühe värava autor Katrin Loo lisas veel: “On hea meel tõdeda, et kuna kõik mängijad järgisid individuaalseid treeningkavasid piinliku täpsusega, siis teadsime, et füüsiliselt oleme igati valmis. Jõudsime trennidega veidi lihvida kokkumängu ning arvan, et aastaid kestnud järjepideva ja mõtestatud töö tulemusena saime kõik koos jalga väristamata väljakule sammuda.”

Eriolukord ei seganud mängijate emotsioone, karikaga sai Katrin Loo ikka naiskonna ees edasi-tagasi joosta, nagu neil karikavõidu puhul kombeks on. “Emotsioon oli ikka suurepärane, ent eks isemoodi mälestus jääb sellest kindlasti. Vaadates veel üheskoos tehtud karikapilti, kus harilikult pundis koos oleksime, siis sel korral peegeldavad hajutatult paiknevad mängijad kehtivat 2+2 reeglit. Hea on veel mõelda, et olukorrast sõltumata suutsime jalgpallist eemal veedetud ajal säilitada oma fookuse ning alustada uut hooaega võidukalt.”

Flora alustas tugevalt juba esimesel poolajal, kui 12. minutil lõi avavärava Floras laenul olev poolkaitsja Mari-Liis Lillemäe. Sellele väravale järgnesid veel Maarja Saulepi (18. minutil), Kristiina Tulluse (22. minutil) ja kapteni Katrin Loo värav (36. minutil). Vaheajale mindi 4:0 eduseisus.

Teise poolaja algus väga muutusi ei toonud, kuniks 66. minutil toimetas palli väravasse Saron Läänemäe. Kalevi auvärava lõi Emma Treiberg (88. minutil).

Naiste Meistriliiga algab meie naiskonnale 31. mail kell 19:00, kui võõrustatakse Pärnu JK Vaprust- Otseülekannet mängust saab jälgida www.soccernet.ee vahendusel!