Naasime koduareenile võidukalt – FC Flora -FC Flora

Naasime koduareenile võidukalt

Peale kuupikkust pausi pidasime pühapäeva õhtul taas Premium liiga mängu kodupubliku ees A. Le Coq Arenal, kui alistasime liigatabeli seitsmenda JK Tallinna Kalevi 3:1.

Esimene mäng peale kolmapäevast Real Madridi ja Atletico Madridi vahelist Super Cup’i peeti rahvusstaadionil eile õhtul, kui Premium liiga 23. voorus läksid omavahel vastamisi FC Flora ja JK Tallinna Kalev. Kaks omavahelist kohtumist olid sel hooajal lõppenud mõlemad Flora võiduga ning nii läks ka seekord.

Staadionile kogunenud 648 pealtvaatajat nägid esimesest minutist alates atraktiivset ründavat jalgpalli. Meie otsisime oma rünnakuid pigem äärte kaudu, kuid peale tsenderduste midagi ohtlikumat neist esialgu ei sündinud. Kalev seevastu nõelas aga korduvalt kiirete vasturünnakutega, kui kiirusega vedasid rünnakuid kordamööda meilt hooaja algul Kalevisse laenule siirdunud Roman Sobtšenko ning samuti hooaja eel Kaleviga liitunud välejalg Ioan Yakovlev. Meie esimese poolaja ilmselt parim võimalus oli 37. minutil, kui Frank Liivak võitis otsajoone juures palli Marco Lukkalt ning murdis sellega mööda otsajoont kasti, andis söödu Lepikule, kelle löök ligi 10 meetrilt aga väravavahile täpselt sülle lendas. Kalevi kõige paremaks momendiks oli 41. minut, kui Anier ja Rääbis omavahel seinasöötu mängisid ning endine florakas kastis vabalt löögile sai, ent palli üle värava kõmmutas. Esimesel poolajal väravaid ei nähtud ja nii lõppes avapoolaeg väravateta.

Teisel poolajal läksime väljakule selgelt näljasemana ning viisime oma pressi kõrgemaks ja agressiivsemaks. Võtsime mänguohjad selgemalt enda kätte ning kui teist poolaega oli mängitud 10 minutit, tuli ka tulemus. Liivak võitis keskväljal palli, toimetas selle kiirelt Zakale, kes leidis omakorda äärele avanenud Rauno Alliku, Alliku väga hea ja täpne tsenderdus leidis kasti jooksnud Mark Anders Lepiku, kes ilusa pealöögiga palli posti abil väravasse toimetas. Juba viis minutit hiljem suurendas sama mees eduseisu 2:0 peale, kui Madis Vihmann pani pika palli ette, mille Kalevi kaitsja Kaspar Laur lasi võitluses Lepikuga üle pea põrgata ning Lepik realiseeris üks-üks olukorra väravavahiga kindlalt, lükates palli vasakule alla nurka. Vaid seitse minutit hiljem tõi aga Kalev mängu pinge tagasi, kui Yakovlev leidis läbisööduga liini taha jooksnud Kevin Rääbise, kelle löök õnnetult Mait Toomi külje alt läbi lipsas ja tee väravasse leidis. Esimese vahetuse tegime 77. minutil ning paraku oli see sunnitud vahetusesks, sest tagareiele oli liiga teinud kapten Gert Kams, kes mängu jätkata ei saanud. Tema asemel sekkus mängu Märten Kuusk. Hea võimalus eduseisu kasvatamiseks oli veel Frank Liivakul, kes sai Lepikult söödu ning pääses kaitsjate vahelt ligi 14 meetri pealt löögile, ent löök veeras napilt postist mööda. Mõned minutid hiljem nägi publik aga iluväravat, kui Zaka näitas, miks ta Premium liiga üks täpseima jalaga mehi on. Paremal äärel oli 16-kasti ja otsajoone nurgas maha võetud Maksim Gussev, kust kohtunik meile karistuslöögi määras. Suure tõenäosusega ootasid vastased sealt pigem tsenderdust, ent Zaka kogenud mängijana nägi võimaluse ära ning saatis palli suurepärase vindiga tagumisse ristnurka, kindlustades selle väravaga Flora 3:1 võidu.

Vaata mängu kokkuvõtet!

Kolm punkti tõstsid meid tabelis taas teisele kohale, kuid enne eilset mängu olime teistest liidritest kaks mängu vähem pidanud. 22 mänguga on meil kirjas 52 punkti, liidril Nõmme kaljul on 23 mänguga 57 punkti ning Levadial, kes samuti pidanud 23 mängu, kirjas 50 punkti.

Suur tänu mängupäeva sponsorile Selverile ning kõikidele pealtvaatajatele ja fännidele, kes eilsele võidule oma panuse andsid! Kohtume teiega juba tuleval reedel 24. augustil, kui meile sõidab küll Tartu Tammeka.