Naaseme Norrast magusa võiduga! – FC Flora -FC Flora

Esindus-UUDISED

Naaseme Norrast magusa võiduga!

Eesti Vabariigi aastapäeval pidasime oma ettevalmistusperioodi viimase rahvusvahelise sõpruskohtumise, alistades Norra esiliiga neljanda klubi Sogndali 2:0. Mõlemad väravad sündisid teisel poolajal, kui täpsed olid Rauno Alliku ja Erik Sorga.

Viimase kümne päeva jooksul juba teist korda Norra reisinud esindusmeeskond pidas täna oma viimase rahvusvahelise hooajaeelse mängu, kui läks vastamisi Taijo Teniste ja Nikita Baranovi endise koduklubi Sogndal IL-iga. Norra esiliigas mängiv Sogndal on samuti uueks hooajaks valmistumas – äsja naaseti Hispaaniast treeninglaagirst, kus kohtuti näiteks Venemaa suurklubi Moskva CSKA-ga, kellele jäädi viimasel 20 minutil löödud väravatest alla 0:3.

Tervislikel põhjustel ei sõitnud seekord meeskonnaga kaasa kapten Gert Kams, Mihkel Ainsalu ja Ingmar Krister Paplavskis, oma võimaluse sai aga seni peamiselt duubelvõistkonnas mänginud Markkus Seppik.

Kohe esimestest minutitest haarasime kontrolli enda kätte ning valdasime vastasest rohkem palli. Proovisime rünnakuid madalalt üles ehitada ning leida käike vastase kaitseliini vahelt, kuid väravani avapoolajal kumbki meeskond ei jõudnud. Teist poolaega alustasime kohe väga aktiivselt ning asusime vastast kõrgelt pressima. Peagi andis töö ka tulemust, kui panime vastaste kaitsja ja väravavahi surve alla ning väravavahi puhtaks löök ebaõnnestus. Lahtise pallini jõudis esimesena Rauno Alliku, kes vasaku jalaga palli ligi 40 meetri pealt tühja väravasse saatis (vaata väravat siit!). Edasine mäng kulges mõlemalt poolt üsna võimalustevaeselt. Kuivõrd eelmisel hooajal sai mitmel korral mängu lõpp meile saatuslikuks, oli täna kindel eesmärk mängu lõpp “ära tappa” ja seisu kontrollida. Korra pääsesid vastased küll kasti, ent Alandi suurepärane tõrje hoidis hullema ära. Hoopis mõni minut hiljem kasutasime vastaste väsimuse ära, kui vasakult äärelt pääses rünnakule Frank Liivak, kelle karistusalajoone lähistelt tähtud löögi tõrjus ebakindlalt väravavaht enda ette ning Erik Sorgal ei olnud raskusi palli väravasse veeretamisega, vormistades sellega mängu lõppseisuks 2:0.

Vaata mängu tipphetki siit või täispikka videot siit!

FC Floral jääb enne hooaja algust pidada veel vaid üks treeningkohtumine, kui 2. märtsil minnakse taliturniiri raames vastamisi JK Narva Transiga. Juba 5. märtsil ootame kõiki EJL konverentsikeskusesse meeskonna hooajaeelsele esitlusele ning 10. novembril Premium liiga hooaja avamängule, kui Sportland Arenale võõrustatakse Viljandi Tulevikku. Kohtumiseni peagi!