Meeskond läheb kümnendat Superkarikat jahtima! – FC Flora - FC Flora

Klubi- UUDISED

Meeskond läheb kümnendat Superkarikat jahtima!

   Võidukas Flora 2014. aastal

Homme asume Sportland Arenal kell 13:00 algavas mängus püüdma Flora ajaloo kümnendat triumfi Superkarikale. Uus hooaeg saab hoo sisse ning vastaseks on eelmise aasta Premium Liiga võitjad – FCI Tallinn.

Mõlemad meeskonnad näljased

FCI Tallinn läheb finaalile vastu kindlasti ainult ühe eesmärgiga. Varasemalt pole Superkarika finaalis esindatud olnud ning klubi on selgelt väljendanud, et tahetakse debüüt võidukalt lõpetada. Kindlasti otsitakse Premium Liiga alguseks ka enesekindlust, et kohe hoogsalt minema saada. Huvitaval kombel leiame aga nende ridadest palluri, kes homsetest platsile minejatest enim finaalis skoori on teinud – kahel korral on Levadia eest pallides jala valgeks saanud Artur Rättel.

Kui FCI ajalugu on Superkarikaga seoses üürike, siis Flora on olnud seni üsna edukas. Trofee on jagamisele läinud 21 korda ning kõige suurem edu on saatnud meid – Flora on karika pea kohale tõstnud üheksal korral. Esmakordselt 1996/97 aset leidnud mõõduvõtus kohtusid Tallinna Sadam ja Tallinna FC Lantaana. Sadam võitis esimese tiitli 3:2 skooriga. Flora sai esimest korda käe ihaldatud auhinnale 1998, kui alistati lisaajal 3:2 taaskord finaalis mänginud Sadam. Kõige edukam periood jääb meil huvitaval kombel Arno eelmise valitsusajale. 2002,2003 ja 2004 suudeti järjest teha Superkarika kübaratrikk. Loodame, et see on hea enne! Viimati saime rõõmsad olla eelmisel aastal. Suurepärase etenduse pakkunud meeskond seljatas Nõmme Kalju FC 3:0. Väravate eest hoolitsesid Saliste, Sappinen ning homme meie vastu astuv Prosa.

Meeskond on finaaliks valmis. Eemale jäävad pikematest vigastustest taastuvad Kevin Aloe ning Hannes Anier. Samuti ei tõmba särki selga haigusega maadlevad Gert Kams ja Jan Kokla. Leedus väikse peapõrutuse saanud Martin Milleriga ei kiirustata ja temagi homme platsile ei tule.

Norbert Hurt: “Mina olen alati öelnud seda, et kõik karikad, mida on võimalik võita, on olulised. Me ei saa fännidele, kes tulevad meile kaasa elama, pettumust valmistada. Küsimus on, et kui palju teinekord sellistes mängudes roteeritakse või järele antakse, aga kuna see on ühemänguline tähtis finaal, siis me mingit järeleandmist ei tee ja läheme täies koosseisus mängima.”

Tuline ja kindlasti ka nii mõnelegi küsimusele vastuse andev vastasseis tõotab tulla põnev ning pingeline. Tule ela kaasa ja aita aastat Superkarikaga alustada!