Mängureportaaž: Flora U21 - JK Järve 6:0 – FC Flora -FC Flora

Mängureportaaž: Flora U21 – JK Järve 6:0

Markus Poom vs JK Järve Esiliiga VII voor 2016

Esiliiga VII vooru kohtumises võttis Tallinna FC Flora duubelmeeskond ülekaaluka 6:0 võidu külla sõitnud Kohtla-Järve JK Järve üle. Erik Sorga oli resultatiivne kahel korral, värava lõi veel Tõnu Paavo, Randin Rande, Hans Joosep Tammerik ja Kaspar Paur.

Kohtumise esimene ohtlikum rünnak lõppes resultatiivselt ning seetõttu ei tulnud kaua oodata, sest see rünnak viis juba 8. minutil kodumeeskonna mängu juhtima. Rande söödu järel keerutas end löögile Erik Sorga – pall veeres posti kõrvalt sisse ning skoor oli sellega avatud. Vastaste poolelt vastas Vitaly Kutuzov, kes võttis edukalt kaks kaitsjat ette, kuid trahvikasti jõudes, oli kolmas kaitsja oma ülesannete kõrgusel ega lasknud vastasel löögile saada. Veerandtunni möödudes oli külalistel hea šanss viigistamiseks, kui paremalt äärelt mõõdetud pass karistusalasse Deniss Kulikovile tuli. Mängumehe löögist lendas pall siiski napilt raamidest mööda. Kuigi võõrustajad domineerisid ning külalistele jäid vaid üksikud pikemad üritused teisel pool väljakut, tekitasid ühel juhul florakad ise vastastele hea võimaluse. Keskkaitsja kehva tagasisöödu järel kõmmutas löögi teele eelnevalt palli vahelt napsanud Dmitri Gabinet. Löök oli küll tugev, aga kuna see oli suunatud üsna keskele, ei valmistanud palli püüdmine Magnus Karofeldile probleeme.

Probleeme tekitas kastis taas Kulikov, kes kehaga endale ruumi tegi ja oli lähedalt löögile pääsemas, aga Flora kaitsjad olid valvel ning suutsid ohtliku momendi neutraliseerida. Minut pärast pooltundi tegi väljakuperemeeste kapten Paavo ilusa soorituse, kui vastase üle mängis. Trahvikastis niitis Nikolai Martšuk floraka aga maha ning kohtunik määras penalti. Paavo asus ise palli taha ja lõi selle paremale poole; kuigi üsna keskele, siis mingil põhjusel ei suutnud Maksim Suhhomjatnikov üldse reageerida ja sambana seistes vaatas ta pealt kuidas mängukera väravas lõpetas. Herol Riiberg näitas samuti nauditavat mängu, kui tõstis palli iseendale ette ja kohe õhust peale vajutas – Järve puurilukule oli see siiski kergeks saagiks. Ei möödunud poolt minutitki, kui Riiberg leidis Rande, kes palli lati alla virutas ning mäng oli täistuuridel minemas sinna, kuhu Flora seda suunata tahtis.

Pausilt tulles sai kodumeeskond löögile, Suhhomjatnikov tõrjus enda ette, kust külaliste kaitsja palli kindluse mõttes üle otsajoone lõi. Aleksei Tihhonov nõudis sellest olukorrast vastasele viga ja teenis liigse suupruukimise eest kohtumise esimese kollase kaardi. 51. minutil andis Paavo nurgalöögist palli kasti, kus kerkis kõrgele Tammerik, kes peaga palli raamide vahele suunas ja seisuks neli-null tegi. Seitse minutit hiljem oli Järvel kasutada üks kahest pealelöögist, mis nad teisel kolmveerandtunnil üldse sooritasid. Tegu oli karistuslöögiga, mis Kutuzovi poolt täiesti üle virutati. Ilja Medvedev võttis vastased julgelt ette, ent trahvikasti jõudes tõmbas Flora kaitse kokku ning külaliste rünnak jooksis sellega liiva.

72. minutil liikus Paur karistusala äärel palli saades pisut kõrvale ning küttis selle külmavereliselt väravasse. 79. minutil leidis Paavo virtuoosse sööduga Sorga, kes puurilukuga silmitsi olles virutas madala palli raamide vahele ning suurendas veelgi eduseisu. Vahetust oli juba eelnevalt ette valmistatud ning nüüd läkski Sorga välja ning mängu lülitus Kristjan Kask, kes sai vaevu kümme-viisteist sekundit väljakul olla, kui juba võttis jõuliselt maha Medvedevi ning teenis sellega hoiatuskaardi. Peagi kombineerisid külaliste kiirrünnakul nende vahetusmängijad, kui Aleksei Petjukevitš riputas palli ette Vsevolod Zassuhhinile. Karofeld liikus mängijale vastu ning kerge vaevaga blokeeris sooritatud löögi. 84. minutil polnud kaugel, et 7:0 tabloole tulnuks. Pall jõudis väravaesisel olnud Pavel Fedorenkole, kes esimese puutega ei suutnud löögile saada, teise löögi järel aga suutis Zassuhhin jala vahele saada ning omad nukramast skoorist päästa.

Flora oli sellega võtnud ühepoolseks kujunenud mängus kindla võidu ning paikneb selle vooru järel teisel kohal, samal ajal kui Järve on tabeli viimane. Nädala pärast sõidab Flora Hiiule ning kohtub seal Nõmme Kalju duubliga, Järve aga võtab kodus vastu Vändra Vapruse.

Pealelöögid: 19:5
Neist väravale: 11:2
Nurgalöögid: 6:2
Suluseisud: 6:4