Mängupäeva eelvaade: Tarvas ja teater tulevad – FC Flora - FC Flora

Klubi- UUDISED

Mängupäeva eelvaade: Tarvas ja teater tulevad

Sakari Tukiainen vs Rakvere Tarvas

Premium Liiga XXXI vooru avavad FC Flora ja Rakvere Tarvas, kui reedel 23. septembril kell 19:00 A. Le Coq Arena murul vastamisi minnakse. Tarvas tuleb kohtumisele raske karikamängu taustalt, Flora aga kibeda punktikaotusega Tartust, kus lohakas realiseerimine ja jämedad kaitseeksimused pealinnaklubile valusa maksahaagi andsid. 

Reede õhtut A. Le Coq Arena tribüünidel aitab erilisemaks muuta Flora hea sõber ja partner Rakvere hotell Wesenbergh, kes on mängupäevaks loosirattasse visanud kolm teatripaketti. Flora Facebookis ning mängupäeval saavad need pealtvaatajate vahel laiali jagatud, niisiis on võimalik koos kaaslasega jalgpallietenduselt siirduda Rakverre päristeatrisse, peale mida majutab Wesenberghi hotell võitjad Superior klassi tuppa ning pakub maitsvat buffet’ hommikusöökigi. Teatraalne on omal moel ka mängupäevakava FCF Magazine, mille kaanelugu toob seekord teieni maale kolinud endise jalgpalluri ja dramaturgi, tänase kommunikatsioonispetsialisti ja kitsekasvataja Mart Kase. Vaata lähemalt Flora Facebookist. 

Mängust. Liigatabel räägib selget keelt: Flora püsib esikolmikus, Tarvas aga on vääramatult liigast pudenemise kursil. Tarva viimatine täiendus, Flora taustaga väravavaht Marko Meerits, kes kodumaale mängupraktikat otsima tuli, on viimases mängudes küll Tarva hullemast hoidnud, kuid nappidest kaotustest pole ikkagi pääsu olnud. Teisipäeval 20. septembril pidas Tarvas koduväljakul Tipneri karika 1/16 finaali kohtumise Paide Linnameeskonnaga ning seal suudeti veel mängu päris viimastel hetkedel järvalastel pea valutama panna, kui 90+2. minutil just Meerits Mario Kuokkaneni teenitud penalti realiseeris ning enne lõpuvilet 3:2 tabloole tõi. Premium Liigas rassiti viimati sümpaatselt FC Infoneti vastu, kuid Aleksandr Kulinitši meisterlik kauglöök jättis Tarva osaks ikkagi taaskordse kaotuse. Just Lasnamäe klubi vastu on rakverelased kodusel Kastani staadionil sel hooajal parimat mängu näidanud, sest kevadises koduvoorus Infoneti vastu hoiti frustreerunud Punase tänava mehed nulli peal kuni lõpuminutiteni, mil rumal penaltiviga tekitati ja viigipunktid käest lasti.

Just viimaste minutite penaltid, millest mitut puhku nulipoisteks on jäädud, on Rakverele sel hooajal maksnud mitu punkti. Flora mehedki on rakverelaste vastu 11-meetri punktilt täpsust saanud proovida, kui suvel Kastanil (tänaseks klubist lahkunud) Albert Prosa viimase minuti karistuslöök toonase 5:0 lõppskoori vormistas.

FAKTID
– Flora on liigatabeli kolmas, Rakvere aga viimane, kümnes;
– Flora on Premium Liigas käimasoleval hooajal võitnud 17 mängu, viigistanud 9 ja kaotanud 4. Tarvas pole seni saanud ühtki liigavõitu, viigistades 2 ja kaotades ülejäänud 27 seni peetud mängu;
– Flora väravate vahe 63:27, Tarval 13:94. Kas reedel lüüakse Tarvale sajas värav sel hooajal?
– Senised omavahelised mängud: Flora-Tarvas 6:0 / Tarvas-Flora 0:5 / Tarvas-Flora 1:4;
– Hooaja esimeses omavahelises kohtumises lõi Sakari Tukiainen Tarvale Sportland Arenal rängas lumesajus koguni viis väravat; kesksuvel Kastanil aga Rauno Alliku neli kolli;
– Tarva poolelt jätavad kollaste kaartide liimidi täitumise tõttu mängu vahele Joonas Ljaš ja Taavi Trasberg, Floral karistuspingil istujaid ei ole;

Floral on reede õhtul mõndagi tõestada. Nädala eest Tartus toime pandud libastumise heastamine saab kindlasti olema üks rohevalgete eesmärkidest. Ära jäta staadionile tulemata, teatrit saab nii platsil kui tribüünil!