Mängudest Hammarbyga võit ja viik – FC Flora -FC Flora

Esindus-UUDISED

Mängudest Hammarbyga võit ja viik

Sõpruskohtumised Rootsi tippklubiga pakkusid peaasjalikult positiivseid emotsioone – naiskond suutis külalised napilt alistada ning meeskond leppis Hammarbyga viiki.

Rootsi suurklubi Hammarby tõi Eestisse oma esindusnaiskonna- ja meeskonna, kellest esimesena astus meie rohevalgetele vastu naiskond. Kui mängu alustas palliga pisut kindlamini Hammarby, siis kaitses hoidsime asjad korras ning esimesed minutid midagi märkimisväärset ei pakkunud. Hoopis Flora oli see, kes esimesena skoori avas, kui 18. minutil skooris nurgalöögist suurepärase pealöögiga Jessika Uleksin, viies meid 1:0 ette. Rootslannad küll püüdsid, ent võitlesime südikalt ning teisel poolajal vahetusest väravasuule seisma tulnud Getriin Strigini hea tõrje toel mängu 1:0 võiduga ka lõpetasime.

Meeskondade omavaheline lahing algas pisut sarnaselt, sest mängu alguses võttis initsiatiivi endale Hammarby, kes palli hästi liikuma sai ning erinevaid käike otsis. Meie aga seisime kaitses kindlalt ning rootslasi väravale liiga lähedale ei lubanud. Mida aeg edasi, seda võrdsemaks pallivaldamine läks, kuid avapoolaeg lõppes väravateta.

Teisel poolajal olime selgelt paremini mängus sees ning võimalusi tekkis rohkem. 62. minutil võitsime tänu heale pressingule palli, kui Mihkel Ainsalu ja Martin Miller võitis vasakul äärel vastaste karistusala lähistel palli, Ainsalu toimetas selle kasti Vassiljevile, kes palli ühe puutega Kreidale jättis ja sealt meie 20-aastane poolkaitsja ei eksinud, saates palli rahulikult, aga kindlalt alla paremasse nurka. Korra raksatas Henri Järvelaid veel posti, aga 1:0 eduseis püsis. Kell tiksus lõpuvile poole ja tundus, et hoiame kindlalt eduseisu lõpuni, kuniks viimastel üleaja sekunditel keskväljal palli kaotasime ning vastased viimase sekundi puutega palli karistusala tagant väravavahile püüdmatult üles nurka saatsid. Seega tulemuseks valus, aga õpetlik 1:1 viik.

Täname Hammarbyd tugevate mängude eest ning soovime head koduteed!