Mängu domineerinud Flora leppis Kalju vastu viigiga – FC Flora -FC Flora

Mängu domineerinud Flora leppis Kalju vastu viigiga

Flora Kalju 1_1

FC Flora pidas EJL Jalgpallihalli turniiri viimase mängu, viigistades 1:1 Nõmme Kaljuga, Flora värava lõi Maksim Gussev.

Kolm nädalat enne Premium liiga algust pakkus Flora oma hooaja ettevalmistusperioodi parima esituse, kontrollides täielikult avapoolaja sündmusi. Parema õnnestumise korral võinuks mäng olla vaheajaks juba tehtud, kuid skoor oli hoopis tasakaalus.

Flora esimene väravavõimalus tuli 10. minutil, mil Zakaria Beglarišvili löök tabas latti. Mõni minut hiljem lõi Albert Prosalt hea söödu saanud grusiin veidi mööda.

15. minutil sai Kalju poolelt tõsisena tundunud vigastuse Damiano Quinteri ning teda asendas Janar Toomet. Flora surve jätkus. Andre Frolovi karistuslöök ja Nikita Baranovi sooritused hoidsid veel Kaljut vaevu viigi peal.

21. minutil sai Flora oma tahtmise, kui vasturünnaku krooniks saatis Maksim Gussev trahvikasti joonelt palli Vitali Teleši jaoks püüdmatult – 1:0.

Flora jätkas mängu kontrollimist. 30. minutil oli Teleš hädas Karl-Eerik Luigendi karistuslöögiga ning mitmel korral lõi vasakult äärelt teravusi hiljuti Eesti U21 koondises tuleristsed saanud Gussev.

Kalju esimene korralik rünnak tuli alles poolaja lõpus, kui 42. minutil teenitud nurgalöögi klaaris meie poolelt Rauno Alliku. Paraku tõi viimane minut aga ebameeldiva lahenduse – vasakult äärelt läbi murdnud Kimbaloula tsenderdus ebaõnnestus, pall veeres trahvikasti aeglaselt, kuid Flora kaitsjad jaole ei saanud ning Toomet põrutas Stanislav Prinsi jaoks püüdmatult lati alla 1:1.

Teiseks poolajaks jäid Floral algkoosseisust platsile vaid Prins, Mets ja Luigend ning mängupilt võrdsustus. Kohe avaminutitel oli Floraga kolme-aastase lepingu allkirjastanud German Šleinil hea löögipositsioon, kuid noortekoondislane viivitas ja Kalju omad said jala vahele.

Flora uue nimega väravavahil Prinsil tõrjetööd ei olnud, ka Teleši jaoks oli teine poolaeg üsna sündmustevaene. 73. minutil leidis Luigendi sööt Martin Kase, aga pikakasvuline ründaja jäi veidi löögiga hiljaks. Mõni minut hiljem likvideeris Alo Bärengrub viimasel hetkel Rauno Sappineni edenemise ja Kalju pääses korneriga.

Floral oli võimalusi veel – noor Roman Sobtšenko lõi meetrijagu mööda ning Reio Laabusel oli 87. minutil suurepärane šanss Florale võit kindlustada, kuid temagi sooritus väravaraamidesse ei jõudnud.

Florale seega halliturniirist kaks viiki (Kalju ja Sillamäega), kaks kaotust (Levadiale ja Infonetile) ning võit Paide Linnameeskonna üle. Juba kolmapäeval 12. veebruraril võõrustatakse sisehallis Soome meistermeeskonda Helsinki HJK-d, mäng algab kell 14:00.

FC Flora: Stanislav Prins, Kevin Aloe (46. Erkki Junolainen), Karol Mets, Taavi Rähn (46. Sander Post), Nikita Baranov (46. Markus Jürgenson), Andre Frolov (46. German Šlein), Karl-Eerik Luigend (77. Reio Laabus), Zakaria Beglarišvili (46. Roman Sobtšenko), Maksim Gussev (46. Herol Riiberg), Albert Prosa (46. Martin Kase), Rauno Alliku (46. Rauno Sappinen).
Varus: Mait Toom, Janar Õunap, Lamin Suma.

Kohtunikud: Eiko Saar, Maikel Mikson, Martin Lember