Mäng rahu nimel: Kogusime 17840 EUROT! – FC Flora - FC Flora

Esindus- UUDISED

Mäng rahu nimel: Kogusime 17840 EUROT!

Kiievi Dynamo alustas heategevuslikku Euroopa turneed “Match For Peace” ehk “Mäng rahu nimel” kuu pärast sõja algust. Sõprusmängude turnee eesmärgiks oli teadvustada inimestele, kui oluline on toetada ühiselt sõja lõppu Ukrainas ja näidata näidata toetust Ukraina rahvale.

Flora klubi juhtkond esitas samuti soovi toetada algatust ning võõrustada Kiievi Dynamot. Mõne aja möödudes võttis Dynamo pakkumise vastu ja Flora sai võimaluse korraldada 13. mail suure heategevusliku mängu Ukraina toetuseks.

Markus Soomets mängu ajal. Foto: Kenn Rull

Heategevuslik mäng leidis aset 13. mail kell 19:00 A. Le Coq Arenal. Kuigi Kiievi satsist olid 11 mängumeest leidnud tee juba Ukraina koondise juurde, kes valmistusid MM play-off mänguks, jagus nende ridades veel talenti küllalt – tegemist ju ikkagi selle hooaja UEFA Meistrite liigas osalenud klubiga. Dynamo alustas mängu jõulisemalt nagu favoriidile kombeks ning kontrollisid mängu terve kohtumise vältel. Flora pidi “koduseinte” vahel vastu võtma 3-0 kaotuse. Raske on nimetada, seda Flora kodumänguks, sest suur osa publikust olid ukrainlased, kes toetasid oma koduriigi klubi. 

Mängu tuli nautima 4550 inimest, kellest suur osa oli just Ukraina sõjapõgenikud, kuid oli ka kohalikke, kes soovisid näidata toetust ja head jalgpalli nautida. Kogu piletitulu annetab klubi Ukraina Sotsiaalministeeriumile. Lisaks olid mängupäeval olemas ka annetuskastid, kuhu inimesed said meelepärase summa annetada – annetati 2290 eurot. Piletitulu pealt kogunes 15550 eurot. 

FC Flora tegevjuht Reili Järvalt: “Minu poolt suured ja südamlikud tänusõnad neile, kes mängule tulid ning läbi piletitulu või annetuse Ukrainat aitasid. Kiitused kõikidele, kes antud mängu korraldusse oma panuse andsid – ilma teieta me poleks seda suutnud. Oli väga emotsionaalne ning pikaks ajaks meelde jääv jalgpalliõhtu.”

Mängupäeval olid enamus tegevused seotud just Ukraina sõjapõgenikega. Sõja eest põgenenud Ukraina lapsed said võimaluse olla maskotilapsed ja saata mängijad väljakule. Lisaks oli tribüünil eraldatud sektor just sõjapõgenikele, kes kandsid toetust avaldavaid särke ja pusasid – näiteks “Save Mariupol”, “Odessa” ja muud Ukraina linnade ja asulate nimed. 

Publik Ukraina lippude ja sildiga “Save Mariupol”. Foto: Janek Eslon

Flora Ultrad, ehk Viies Sektor avaldas häälekalt terve mängu vältel toetust Ukrainale ning selle käigus tekkis sõjapõgenike ning kohalike vahel sümbioos, mis tegi sellest mängust veel erilisema ürituse. 

Mängupäeval esinesid enne mängu, vaheaja pausil ja peale mängu Ukraina artistid, kes on kodumaal palavalt armastatud. Lisaks sellele laulis enne avavile Eesti hümni laulja Gertu Pabbo ja peale mängu esines koos ukrainlastega ka Tanja Mihhailova-Saar. Ukraina hümn oli natukene erilisem, kus videolindistuse toel alustasid Ukraina võitlejad hümni laulmist ning poole pealt tuli kaasa ka Ukraina artistid ning tribüünil olev rahvas. 

Tahame tänada kõiki, kes aitasid seda mängu korraldada ja koos head teha!

Aitäh: Tallinna linn ja Kristiine Linnaosa Valitsus, Tallinna põgenikekeskus, Lääne-Harju Vald ja Aarete laegas, kes aitasid sõjapõgenikel leida pileti ja tee A. Le Coq Arenale. Aitäh BLUER reklaamiagentuur, kes trükkis vajaminevad särgid, pusad, plakatid ja reklaambannerid, mis illustreerisid esinemisi ja mängu. Tahame tänada ka veel Nike’t ja FIFAA’d, kelle kaudu selleks ürituseks suur osa rõivaid toodeti. Paide Linnameeskonna Ukraina lipuvärvides nurgalipud lehvisid väljakul. 

Ukraina artist esinemas. Foto: Janek Eslon

FC Flora kogukonnajuht Katrin Lagerest: “Enneolematu show jalgpalliväljakul sai korraldatud vaid loetud päevadega. Teisipäeva hommikul alustasime 200 Ukraina sõjapõgenike otsingutega ning neljapäeva õhtul oli juba esinemise proov. Maskotilapsed tulid Kristiines tegutsevast Ukraina koolist. Olen väga tänulik Tallinna põgenikekeskusele ja kooli töötajatele, kes kiirelt meiega kaasa tulid ning kõik toimima saime. Kogemus oli väga emotsionaalne. Siiras rõõm kaasatuse eest ja enneolematute hetkede eest osalejate nägudel, samas meeletu valu ja kurbus selle kõige taga. Ma pole kunagi ühelgi mängupäeval nii palju nutnud.”

Tagasiside ühe maskotilapse emalt: Добрый вечер! Спасибо Вам за организацию такого мероприятия! Спасибо, что подарили детям прекрасные и незабываемые эмоции в это нелегкое для нас время! Мира нам всем!

Veel üks tagasiside osalejalt: Спасибо Вам большое. Нам очень понравилось. У ребенка рот не закрывается. Уже всем рассказал. Такое бывает 1 раз в жизни. Мы очень благодарны Всем. У Вас чудесная команда и отзывчивые люди.

Aitäh kõigile, kes annetasid ning mängule tulid!

Ukraina lipp publikus mängu ajal. Foto: Janek Eslon