Magushapu viik Kaljuga – FC Flora -FC Flora

Magushapu viik Kaljuga

Kolmapäeva õhtul peetud raudteederbi kujunes A. Le Coq Arena vääriliseks – kaks suurt leppisid rahvusstaadioni 2018. aasta avamängus väravaterohke 3:3 viigiga.

Flora jäi 670 pealtvaataja ees peetud kohtumises 37. minutil kaotusseisu, kui Vlasi Sinjavski Robert Kirsi otsajoone juurest antud söödu väravaks realiseeris. Võimalusi jagus rohkelt ka florakatele, ent väravani avapoolajal ei jõutud ja nii mindi poolajapausile 0:1 kaotusseisus.

Teist poolaega alustasime väga aktiivselt värav oli õhus mitmel korral. Viigiväravani jõudsime lõpuks 58. minutil, kui Frank Liivak Kalju kaitsjate segaduse ära kasutas ning lahtiseks jäänud palli kindlalt väravasse virutas. Seda rõõmu kauaks ei jagunud, sest juba neli minutit hiljem viis Liliu taas nõmmekad juhtima. Meie õnneks tuli ka sellele väravale vastus ja seda päris kiiresti, sest taas tuli publikul väravat oodata vaid neli minutit, misjärel Zaka kindlalt Liivaku teenitud penalti realiseeris. Liivaku vastu oli kastis määrustevastaselt tegutsenud Henrik Pürg.

Kaks korda kaotusseisust välja tulnuna näis momentum Flora käes olevat ning see ka 85. minutil ära kasutati, kui nurgalöögist antud palli suunas värava ette edasi Markus Poom, mille omakorda lükkas juhtväravaks üle väravajoone ei keegi muu kui Madis Vihmann! Lisaminutite algul oli meil võimalus mäng lõplikult ära otsustada, kui kiirrünnakule pääsenud Joseph Saliste ja Erik Sorga ei suutnud pea sajaprotsendilist võimalust ära realiseerida. Palli me peale seda olukorda enda valdusesse enam ei saanud, et loetud sekundid lihtsalt ära hoida, see-eest tekkis viimane võimalus Nõmme Kaljul, kes meie kahjuks selle ka ära kasutas – nurgalöögijärgselt andis hea palli kasti Liliu ning esimesena oli jaol Trevor Elhi, kes palli ka Mait Toomi seljataha suunas. Koos lõpuvilega oli sündinud 3:3 viigivärav, mis jättis raudteederbist florakatele magushapu maitse suhu.

Vaata ja kuula, mida ütles mängu kohta FC Flora peatreener Jürgen Henn.

Järgmise mängu peab FC Flora esindusmeeskond juba sel laupäeval, kui võõrsil minnakse vastamisi JK Tallinna Kaleviga.

Suur tänu Lay’sile, kes mängupäevale oma panuse andis, lisades maitset VIP-alale, premeerides kõiki maskotilapsi kingikotiga ning pannes välja auhinnad nii sotsiaalmeedias kui ka poolajamängus.