Lõppevast ja algavast aastast kogukonnajuhi pilgu läbi – FC Flora -FC Flora

Klubi-UUDISED

Lõppevast ja algavast aastast kogukonnajuhi pilgu läbi

Alates 2018. aasta suvest FC Flora kogukonnajuhina töötav Katrin Lagerest lõpetas tänavu oma esimese täispika hooaja kogukonnajuhina. Uurisime temalt, kuidas see aasta klubi kogukonna jaoks möödus.

Teist aastat järjest on troonis Premium liiga kodumängude külastatavustabeli tipus FC Flora. Meie selle hooaja keskmiseks publikunumbriks kujunes 711, mis tähendab võrreldes mullusega (559) lausa 27% kasvu! Suur teene selles on mõistagi mullu ametisse asunud kogukonnajuhil Katrin Lagerestil, kelle kõige otsesemaks eesmärgiks just publikuarvu ja kogukonna kasvatamine ongi.

Lisaks palusime hiljuti, et annaksite meile tagasisidet – ka küsitluse tulemustest teeb meie kogukonnajuht juttu.

Katrin, kuidas lõppev aasta Flora kogukonna jaoks möödunud on?

Käesolev aasta on olnud Flora jaoks suurepärane! Oleme saavutanud palju, kuid samas on veel rohkem jäänud tegemata ning ei jõua ära oodata uut hooaega, et olemasolevat edasi arendada ja uusi ideid täide viia.

Meil oli sellel hooajal palju ühiseid ettevõtmisi, oli jalgpallikeskseid, aga ka lihtsalt lõbusaid ajaviitmisi. Meie kõige populaarsem üritus oli sellel aastal meie perepäev, mis toimub juba traditsiooniliselt esimesel mail. Head tagasisidet saime patroonide külastustele ja kinokülastusele. Tagasiside küsitluse põhjal saame öelda, et kogukonnaüritused on täitnud oma eesmärki ehk olnud kaasavad ning lõbusad kõigile osalejatele.

“Kastist väljas” ühisvaatamine oli florakatele üks meeldejäävamaid kogukonnaüritusi

Mida võid pidada selle aasta suurimaks edasiminekuks võrreldes möödunud aastaga?

Suurima edasiminekuna tooksin välja mängukorralduse üldise taseme tõusu. Selle all pean ma silmas mängude turundamist, mängude tehnilist korraldust ja mänguelamuse parendamist. See töö, mis tehakse meie kontoris ära enne ja pärast mängu, aga ka mängupäeval koos vabatahtlikega, on imetlusväärne. Toetudes taas meie tagasiside vastustele, siis mänguelamuse ja publikunumbri kasv oli see, mis seoses mängukorraldusega välja toodi. Samuti toodi esile Flora ürituste kajastamist rohketes kanalites.

Rõõm on tõdeda, et võistkonna toetamine ja atmosfäär staadionil on endiselt peamised põhjused, mille pärast pealtvaatajad tee staadionile leiavad ning ilm on meie inimeste jaoks vähetähtis tegur ega mõjuta nende staadionile tulekut märkimisväärselt.

Mis on Flora kogukonnatöö juhtimisel olnud Sinu kõige suuremaks väljakutseks?

Suurim väljakutse minu töös on prioriteetide seadmine ning mitte iga ideega kaasa minna. Alati tahaks teha rohkem ja ägedad ideed kohe töösse panna, aga tuleb keskenduda kvaliteedile ning mõnikord on seda hetke protsessis sees olles keeruline ära tunda. Ka see tuli meie kogukonna tagasisidest välja, et kuigi meie mängukorraldust hinnatakse kõrgelt, siis on veel valdkondi, mida me saame parendada ning me oleme sellega nõus.

Minult on palju küsitud, kuidas mõjutab töö pereelu. Muidugi on keerulisemaid hetki, mille vältel saab suurepäraseid logistika korraldamise kogemusi, kuid mu pere toetab mind igati ning innustab jätkama.

Sa mainisid meie tagasisideküsitlust – mida põnevat sealt veel välja tuli?

Jah, mulle meeldib tugineda oma vastustes tegelikule olukorrale ja mitte eeldada vastuseid, seega on tagasiside minu töös väga vajalik. Mul on hea meel, et meie inimesed jagavad oma mõtteid mulle kogu aasta vältel, see aitab hoida fookust ning vajadusel kiirelt muutusi korda saata. Minu jaoks on alati üllatav, kui palju inimesi vastavad avatud küsimustele ning need on kõik head mõtted, mis motiveerivad.

Eelmisel aastal tõime küsitluse tulemusena välja meie keskmise nais- ja meesfänni, ma siis tegin seda ka sellel aastal. Väga huvitav on võrrelda vastajate muutumist ajas.

Keskmine Flora naisfänn on 34-aastane, elab staadionist 5-10 kilomeetri kaugusel, külastab kümmet meeskonna ja nelja naiskonna kodumängu, peab oluliseks võistkonna toetamist, kuid tema viibimist staadionil mõjutavad ilm ja toitlustus. Ta peab meie mängukorraldust heaks ja pereala olemasolu staadionil on tema jaoks hea uuendus. Ta osaleb pea kõigil kogukonnaüritusel, tal on klubikaart, millega naudib ka meie koostööpartnerite poolt pakutavaid soodustusi.

Keskmine Flora meesfänn on 32-aastane, elab staadionist samuti 5-10 kilomeetri kaugusel, külastab pea kõiki meeskonna ning kuni kolme naiskonna kodumängu, tuleb olenemata ilmast kohale, sest peab kõige olulisemaks võistkonna toetamist. Talle meeldib meie mängukorraldus ja näeb aastaga toimunud edasiminekuid selles. Ta osaleb pooltel kogukonnaüritustel, talle meeldib staadionil valitsev atmosfäär ning tal on klubikaart, millega naudib meie koostööpartnerite poolt pakutavaid soodustusi.

Kas praegu on Floras kollektiivpuhkus ja naudite töövilju?

Töövilju naudime küll, aga seda ühiselt uue aasta plaane koostades. Klubis töö ei peatu ja kollektiivpuhkust ka ei tule. Kindlasti on hetkel rahulikum, kuid kasutame seda aega aasta kokkuvõtete tegemiseks ning uueks hooajaks valmistumiseks. Sellel aastal pole veel üritused lõppenud – järgmisel nädalal algab Aastalõputurniir, kus osalevad nii meie noortevõistkonnad, naiskond kui ka meeskond. Lisaks toimub 19. detsembril traditsiooniline Flora jõulujalka ja siis algavad juba Taliturniir ning rahvusvahelised sõpruskohtumised. Seega tööpuuduse üle kurta ei saa, aga uute ideede genereerimine on äge.

Ja mis plaanid uueks aastaks on?

Meid ootab ees väga põnev aasta – klubi saab 30-aastaseks. Ma ei tahaks veel saladuseloori kergitada, aga ma luban, et see tuleb äge aasta!

Tõstame mängukorralduse taset, aktiviseerime vabatahtlike programmi, teeme rohkem oma kogukonna jaoks – see kõik on kindlasti tulemas. Ja muidugi on eesmärgiks hoida kahte meistrikarikat. Teeme klubi poolt kõik, et meie naiskond ja meeskond saaks keskenduda sajaprotsendiliselt treeningutele ning mängudele.

Traditsioonilisel esimese mai perepäeval osales pea 700 inimest