Lõpetasime treeninglaagri kaotusega FC Zürichile – FC Flora -FC Flora

Lõpetasime treeninglaagri kaotusega FC Zürichile

Märten Kuusk takistamas FC Zürichi ründajat Stephen Odeyd. Foto: FCZ

FC Flora pidas pühapäeval oma teise sõpruskohtumise Šveitsi klubiga, kui pidime tunnistama tugeva FC Zürichi 4:1 paremust. Meie ainsa värava lõi esimese poolaja lõpus Vlasiy Sinyavskiy.

Kolmapäeval Šveitsi treeninglaagrisse sõitnud esindusmeeskond lõpetas neli päeva kestnud ettevalmistusperioodi sõpruskohtumisega 12-kordse Šveitsi meistri FC Zürichi vastu, kellele jäädi kindlalt 1:4 alla. Esimene sealne sõpruskohtumine Šveitsi esiliigaklubi FC Winterthuriga jäi mäletatavasti 2:2 viiki.

Kui neljapäeval aset leidnud kohtumine mängiti ilmast tingituna kunstmurul, siis pühapäevane kohtumine peeti Sportanlage Heerenschürli kompleksi muruväljakul. Samas kompleksis treenivad ja mängivad FC Zürichi noortevõistkonnad ning kogu kompleksi peale oli kokku 15 erinevat jalgpalliväljakut, nende hulgas nii muru-, kunstmuru- kui ka hübriidkattega väljakud. Ka ilm oli pühapäeval suurepärane – päike paistis ning mõne päeva tagused miinuskraadid olid asendunud 8 soojakraadiga.

Mäng algas kohe väga tempokalt ning esimest väravat ei pidanud šveitslased kaua ootama, sest juba 4. minutil leiti meie kaitseliini vahelt auk üles, mängiti sööduga mees värava ette vabaks ning klubi parim väravakütt Benjamin Kololli sealt ei eksinud. Meil läks mängu sisse saamisega pisut aega, sest veel paaril korral peale avaväravat said vastased päris vabalt karistusala lähistelt löögile, kuid Aland oli mees omal kohal. Vaikselt aga kindlalt saime ka meie palli liikuma ning oma rünnakuid hakata üles ehitama. Sellele vastas Euroopa liigas alagrupist edasi pääsenud meeskond aga kohea oma rünnakuga, kui keskel leiti vaba mängija, kes lükkas palli kaitseliini vahelt sööstnud Marco Schönbächleril, kellel õnnestus väravavahi ülemängimine kindlalt ning pall oligi taas väravas. Üritasime vastaste sööduliine juba kõrgelt kinni panna ning paaril korral õnnestus ka pall võita. Vasakul äärel tegi palju teravust Vlasiy Sinyavskiy, kes korduvalt kaitsja üks-ühele üle mängis ning paaril korral ka nurgalöögi teenis, ent väga ohtlikuks me vastaste väravale veel ei saanud. 36. minutil suurendas Zürich oma eduseisu aga juba kolmele väravale, kui seljaga värava poole sai söödu nende terav ründaja Stephen Odey, kes aga kohe end palliga ümber pööras ja võrgu Alandi selja taga sahisema pani. Viis minutit hiljem saabus aga meie moment, kui Sinyavskiy taas vasakul äärel teravust tegi, võttes kaks meest järjepanu ette ning saates tugeva madala löögi karistusalast väljast väravavahile püüdmatult paremasse nurka. Poolaja lõpp enam midagi märkimisväärset ei toonud ning nii mindigi vaheajale Zürichi 3:1 eduseisus.

Teist poolaega alustasime väga aktiivselt ning võiks öelda, et haarasime mõneks ajaks ohjad enda kätte. Esimesed 30 minutit kulgesid vägagi võitluslikult ning võrreldes esimese poolajaga oli võimalusi oluliselt vähem. Vahetusest sekkusid meie poolt Frank Liivak, Martin Miller ja Anselmi Nurmela. Meie teise poolaja parim võimalus oli Lepikul, kes Saliste kasti riputatud palli kääridega väravasse üritas lüüa, kuid seekord pall väravasse ei jõudnud. Kümme minutit enne normaalaja täitumist suurendas FC Zürich oma eduseisu 4:1 peale, kui hetk varem vahetusest sekkunud Adrian Winter Alandiga üks-ühele pääses ning palli kindlalt üle väravavahi tõstis. Mängu viimaseks väravaks see jäigi ning 1:4 kaotus Euroopa liiga playoff mänguks Napoliga valmistuvale FC Zürichile on tõsiasi.

Kahtlemata olid mõlemad Šveitsis peetud mängud väga tugevad ning suurepärasteks treeninguteks hooaja eel. Järgmine mäng ootab ees juba laupäeval, kui kohtume Taliturniiril valitseva Eesti meistri Nõmme Kaljuga. Järgmine välismäng ootab ees aga 15. veebruaril, kui sõidame Norra külla Joonas Tamme endisele koduklubile Sarpsborgile.