Lille asum rajas jalgpalliväljaku – FC Flora - FC Flora

Kogukond- UUDISED

Lille asum rajas jalgpalliväljaku

Laupäeval, 3. septembril toimunud Lille asumi päeval meisterdasid elanikud Maasika tänava rohealale lastele jalgpalliväravad.

“Kui ikka soovid, siis saab see üks kord teoks. Üksi raskemalt, kuid meeskonna ja kogukonna liikmetega see õnnestub. Olen kogu oma lapsepõlve siin Lille asumis elanud ja mängisime jalgpalli seal samas Maasika tänava murualal. Mäletan veel kuidas me sinna ühe värava rajasime, see oli vast aastal 1985. Seal samas lähistel mängisime ka jäähokit, tõukasime kuuli, heitsime ketast ja viskasime oda. See oli selle aja noorte spordi tegemise plats. Ja sellest ka minul juba mitu aastat on olnud mõte, et kuidas sinna lastele paremad tingimused mängimiseks luua,” ütles põline Lille asumi elanik Raoul Raidna.

Ideest teostuseni

Idee algataja Raoul jagas oma ideed asumi päeva korralduslikul koosolekul, kus see sai kohe heakskiidu ja ühiselt algas idee ellu viimine. Asumiseltsi rõõmuks liitusid ettevõtmisega kaks head partnerit. Ehitusmaterjaliga toetas ettevõtmist Tuuliku Puit OÜ ja väravavõrkudega aitas jalgpalliklubi FC Flora. Head toetajad on graveeritud mõlemale väravale kinnitatud plaadile.

Jalgpalliväravate ühisehitamine Asumipäeval 3.09. Foto: Erakogu

“MTÜ-na püüame ikka otsida läbi toetajate lahendusi. Tuuliku Puit poolt saime puitmaterjali ja vajalikud lisavahendid. FC Flora kinkis meile kasutatud suure väravavõrgu. Nii, et materjalid olid olemas ja jäi vaid loota, et tuleb hea ilm ning palju tegusaid inimesi asumipäevale,” kirjeldas sündmuste käiku Raoul Raidna.

“Materjalid sai eeltöödeldud: saagimine, lihvimine ja kaitsevahendiga töötlemine. Kogukonna liige, Jürgo Noon on tööõpetuse õpetaja Ristiku põhikoolist ja võttis väravate tegemise juhendamise enda peale. On ikka super, et kogukonnas on nii head inimesed olemas ja veel selle ala õpetaja,” lisas ta.

Flora kogukonnajuht Katrin Lagerest: “Lille Asumiseltsiga oleme juba mitmel aastal teinud koostööd ja tegemist on väga mõnusa kogukonnaga. Aktiivsed inimesed, kes hoolivad oma elanikest ja keskkonnast. Iga ühine algatus on olnud inspireeriv. Lille asum on hea näide, kuidas elukeskkond ja positiivne eeskuju mõjutab ühiskonda ning paneb inimesi ühiselt tegutsema. Iga selle kogukonna liige on väärt tunnustust. Mul on siiralt hea meel, et saame astuda seda rada koos nendega.”

Väljakutse: mitut samaaegselt löödud palli suudab Evert Grünvald tõrjuda. Foto: Erakogu

Asumipäeval algas väravate ehitamine Kasvu tänaval, mis viidi seejärel ühise rongkäiguga Maasika tänavale.

Maasika tänava rohealal võttis rongkäigu vastu FC Flora esindusmeeskonna väravavaht Evert Grünvald ja kogukonnajuht Katrin Lagerest. Peale pidulikke avasõnu ja FC Flora poolt asumile kingituseks toodud 3 jalgpalli üle andmist, oli kahel õnnelikul lapsel võimalik teha esimene löök vastvalminud väravatesse.

Seejärel rääkis Evert lähemalt enda teekonnast jalgpallis, väravavahi rollist ja muidugi said kõik proovida palli tema selja taha võrku lüüa. Peale põnevat penaltitelahingut ja latti löömise võistlust jagas Evert soovijatele autogramme ning üks õnnelik poiss sai mälestuseks väravavahi kindad.

Raoul: “On siiras rõõm, et kogukonna liikmete ja toetajatega saime ägedad jalgpalliväravad. Suur tänu kogu kogukonna poolt FC Florale ja Tuuliku Puit OÜ-le.”

FC Flora soovib Lille asumi elanikele palju toredaid hetki uuel jalgpalliväljakul.