Liidrid võitjat ei selgitanud – FC Flora -FC Flora

Liidrid võitjat ei selgitanud

Koduliiga aasta tähtsaimaks mänguks tituleeritud lahing tabeliliidrite Flora ja Kalju vahel lõppes taaskord viigiga. Mõlemad meeskonnad lõid avapoolajal kaks väravat ning selle seisuga mäng ka lõppes.

Läinud pühapäev oli Eesti jalgpallisõpradele tõeliseks maiuspalaks, sest neljandat ja viimast korda sel hooajal läksid omavahel vastamisi tiitlist unistavad FC Flora ja Nõmme Kalju. Kui meie vajasime hädasti võitu, siis Kaljule olid abiks kõik tulemused peale kaotuse. Meie kahjuks suutsid nad kahel korral kaotusseisust välja tulla ning nii üliväärtuslikud punktid meilt röövida. Kõigest aga järgemööda.

Vaatamata kehvale ilmale oli rõõmustavalt suur hulk inimesi tee staadionile leidnud. Laus vihmasajus alanud mängus võtsime ohjad kiiresti enda kätte ning näha oli, et mehed on tahtmist täis. Kohe esimesel minutil teenisime ka nurgalöögi, kui Frankl Liivaku kasti riputatud palli pidi üle otsajoone lükkama Pavel Londak. Neli minutit hiljem olime avaväravale väga lähedal, kui hea soolo teinud Liivak ligi  meetri pealt vasakuga latti vajutas. Tagasi põrganud palli said lüüa veel nii Zaka kui Alliku, ent võrk veel ei sahisenud. Kaks minutit hiljem saime aga oma tahtmise. Kalju otsis oma võimalust kiirrünnakuga, kui Liliu viis palli paremale äärele Igor Subbotinile, kes üritades Anselmi Mikael Nurmelast mööda mängida talle aga palli kaotas. Nurmela viis palli kiirelt Ainsalule, talle avanes keskele vastu Lepik, kes ühe puutega palli Liivakule jättis. Liivak söötis palli üle Avilovi Lepikule, Lepik tõstis kiiruse pealt palli üle Maximiliano Ugge ning jõudis silmitsi Londakuga, kelle külje alt palli väravasse lõi ning juba 9. minutil publiku juubeldama viis.

Järgnenud paarkümmend minutit kulgesid üsna võitluslikult. Mäng oli lahtine ning pall jõudis pidevalt ühe värava alt teise alla, kuid ohtlikult löögile ei saadud. Omad löögihetked tekkisid Rimo Hundil ning meie poolt Liivakul, ent raamidesse kumbki ei tabanud. Siis aga hakkas juhtuma. Esmalt saabus 32. minutil Kalju vastus, kui Premium liiga parim väravakütt Liliu palli umbes 25 meetri pealt pommlöögiga püüdmatult ristnurka saatis. Täpselt kaks minutit hiljem pidi aga taas Londak võrgust välja korjama, kui eriti magusa vastusena lõi meid 2:1 ette suvel Kalju särgi Flora oma vastu vahetanud Henrik Pürg! Gert Kams andis karistuslöögist mõõdetud palli kasti, kus kõige kõrgemale kerkis just Pürg, kes palli maa põrkega Kalju fännide silme all väravasse saatis. Möödus aga vaevalt 90 sekundit, kui tablool olid taas viiginumbrid. Avilov pani pika palli ette üle kaitseliini Rimo Hundi suunas, kes aga liiga palju ruumi sai ning palli peaga positsioonilt pisut väljas seisnud Magnus Karofeldist mööda väravasse suunas. Rohkem avapoolajal midagi märkimisväärset ei juhtunud ning poolajale mindi vastu 2:2 viigiseisul.

Teine poolaeg jätkus võitluslikult. Esialgu oli rohkem kehakontakte ja vigastuspause kui väravavõimalusi. Hea võimalus taas juhtima minna saabus 67. minutil, kui Lepik teenis suurepärasest kohast karistuslöögi. Taaskord värises latt, kui Gert Kamsi hea löök üle müüri latti tabas. Samas olukorras läks õnnetult Kalju väravavahil Pavel Londakul, kes aga suure hooga vastu väravaposti maandus ning hetkeks teadvuse kaotas. Kuigi esialgu tundus, et peale mõningast turgutust saab mees läbi valu mängu jätkata, oli Kalju sunnitud aga ligi kümme minutit hiljem väravavahti vahetama. Järjekordne hea võimalus saabus 85. minutil, kui vahetult karistusala joone ees jooksis Ugge pikali vahetusest sekkunud Maksim Gussevi. Taas karistuslöök suurepäraselt positsioonilt ning kolmandat korda mängu jooksul värises latt, kui vasakuga sihtis üle müüri ristnurka Markus Poom. Üritasime veel kõvasti, ent ka kuuest lisaminutist ei piisanud ja lõpuvile kõlades olid tablool 2:2 viiginumbrid.

Vaata mängu kokkuvõtet!

See tähedab, et tabeliseis ei muutunud ning vahe Kaljuga püsib endiselt seitsme punkti peal. Meil on aga üks mäng vähem peetud ning kui loota, et Vapruselt saame kohustuslikud kolm punkti kätte, püsib vahe nelja peal. Seega peaks Kalju allesjäänud nelja mängu jooksul vähemalt kaks korda punkte ära andma. Mängida on neil veel Tammeka, Paide, Pärnu ja Narvaga. Meie aga peame esmalt oma töö ära tegema ehk kõik viis eesootavat mängu kindlasti võitma. Florat ootavad ees veel Narva, Pärnu, Kuressaare, Viljandi ja Levadia. Tänasest algas koondisepaus, peale mida peame oma järgmise liigamängu alles 20. oktoobril võõrsil Narva Transiga.