Levadia ja Flora rahuldusid võitlusliku viigiga – FC Flora -FC Flora

Levadia ja Flora rahuldusid võitlusliku viigiga

Alliku vs Levadia

Vanade rivaalide FC Flora ja FC Levadia duell lõppes Premium liiga 6. voorus Sportland Arenal 1:1 viigiga.

FC Flora algkoosseisus oli võrreldes 2:3 kaotusega Infonetile kolm muudatust. Esmakordselt sel hooajal tuli paremkaitses platsile Nikita Baranov, mis tähendas, et Markus Jürgenson liikus vasakule äärele ja Kevin Aloe pidi alustama pingilt. Keskväljal asendas Lepistut Frolov ning vasakul äärel Gussevit Logua.

Flora jaoks sai mäng imelise alguse, kui Rauno Alliku avas skoori juba 5. minutil. Seejuures püüdis vastaste puurilukk Smiško kohtunikele selgeks teha, et pall väravajoont ei ületanud, kuigi videokordused näitasid, et pall oli selgelt üle joone.

Eduseis oli uinutav ning Levadia haaras mänguohjad kindlalt enda kätte. Kui 17. minutil suutis Mait Toom olukorra veel päästa, siis paar minutit hiljem seadis Subbotin jalule viigi, kui põrutas trahvikasti paremas servas palli täie rauaga Toomi väravavõrku.

Kümnekonnaks minutiks mäng veidi rahunes, aga siis hakkas sündima. Esmalt sai Toom kätte Levadia lahtimängitud karistuslöögi. Alliku vasturünnak lõppes löögiga, mis Smiškole peavalu ei valmistanud. 36. minutil oli Levadial trahvikasti lähistelt uus karistuslöök, kuid Artjunini sooritusel ei olnud jõudu taga ja Toom klaaris vaevata. Mõned minutid hiljem lendas vastaste karistuslöök väga ohtlikult Flora kastist läbi, kuid õnneks keegi palli tabada ei suutnud. Järgmisel rünnakul oli Toom taas päästjaks, pareerides tugeva kauglöögi korneriks.

Teist poolaega alustas Baranovi asemel Aloe ja 58. minutil sekkus Logua asemel Post. Kuni 60. minutini ei juhtunud suurt midagi, kuid järgmise 10 minutiga pandi Levadia närvid tõeliselt proovile. Esmalt oli vastastel veel paar võimalust, kuid ei Teever ega Rättel suutnud palli väravasse toimetada.

65. minutil oli Flora eduseisule väga lähedal, kui esmalt põrkus Posti lähilöök meeste vahelt tagasi, Prosa sai kukkumise pealt löögile, aga Smiško tõrjus jalgadega palli korneriks. Nurgalöögi järel kerkis kõige kõrgemale Post, kuid taaskord tõrjus Smiško jalaga.

Kaks minutit hiljem murdis paremal äärel läbi Alliku, kes mängis trahvikastis oma vastase üle, aga madal löök langes jällegi Smiško jalatõrje ohvriks… Seejärel sai Flora paari minutiga veel 3 nurgalööki, aga Levadia pidas vastu.

Mängu lõpus tundus Flora jaks olevat raugenud ning Levadia omakorda ei julenud enam väga suuri riske võtta. Subbotin sai korra veel ohtlikult löögile, kuid temagi ei suutnud enamat. Viik 1:1 oli mängu käiku arvestades õiglane tulemus.

Flora jätkab 11 punktiga 6 vooru järel kolmandal kohal, Sillamäel on 14 ja Infonetil 13 punkti. Kaljul on samuti 11 ning Levadial 9 punkti. Järgmisel laupäeval võõrustab FC Flora 7. voorus A.Le Coq Arena avamängus Narva Transi.