Levadia ja Flora jätsid avavoorus väravad löömata – FC Flora -FC Flora

Klubi-UUDISED

Levadia ja Flora jätsid avavoorus väravad löömata

Levadia - Flora 04.03.2016, Andre Frolov, Rauno Sappinen, Madis Vihmann

5. märtsil sammusid Sportland Arenale FC Levadia ja FC Flora, et maha pidada Premium Liiga 2016. aasta hooaja I vooru mäng, esimene linnaderbi hooajal.

Linnarivaalide heitlusele kohaselt ei raisatud aega sisseelamisele, vaid mõlemad pooled üritasid koheselt initsiatiivi haarata. Paremini õnnestus see külalismeeskond Floral, kes peamiselt keskväljavõitluse järel trahvikasti joonel või sees teravusi luua üritas. Levadia kaitseliin koos hiljem ETV poolt mängu parimaks valitud väravavahi Sergei Lepmetsaga aga püsis ülesannete kõrgusel.

Mängu esimene supervõimalus langes 42. minutil Albert Prosale, kes keskväljasöödu omaks võtnuna Lepmetsaga üks-ühele olukorda sööstis, kuid palli viimasele otse sülle lajatas.

Jõudude vahekord püsis ka teisel poolajal ning selgelt väsima hakanud Levadia panustas enam pikkadele pallidele Flora trahvikasti suunas, mil Flora läbi keskvälja või Gert Kamsi valvatava paremääre söötes teed vastaste väravasuule otsis. Just kapten Kams oligi see, kelle suurepärane sööt saatis Sappineni 54. minutil heale löögipositsioonile, kust välja tulistatud löögi Levadia väravavaht aga tõrjus. Teisena jaole jõudnud Rauno Alliku ei suutnud paraku samuti palli väravasse saata.

Mida lähemale mängu lõpule, seda aktiivsemalt jahtisid florakad väravat, kuid Levadia kaitse püsis mõningaste raskustega kuni lõpuvileni.

“Keegi ei lähe sellist mängu viiki mängima,” tõdes peatreener Norbert Hurt, “nii-et mõlemad meeskonnad on ilmselt tulemuses natuke pettunud. Et lahendada kaht sajaprotsendilist võimalust, mis meile langesid, tulnuks olla mängus sees külmemalt, terviklikumalt. Ründajad oleksid võinud täna otsusekindlamad olla.”

Äärekaitses 90 minutit mänginud Markus Jürgenson nõustus peatreeneriga tulemuse pettumuseks lugemise osas, märkides, et Levadia Flora väravale ohtu ei kujutanud. “Richard Aland minu mäletamist mööda ühtki tõrjet tegema ei pidanudki. Me ei saa leppida 0:0 viigi ja ühe punktiga. Meeskond nägi neid kohti, kus juurde panna, mängu järel juhtis peatreener neile tähelepanu ja meil tuli temaga nõustuda.”

Tallinna FC Levadia 0 : 0 Tallinna FC Flora

Hoiatused: 67. Jevgeni Kobzar, 71. Maksim Podholjuzin, 77. Marek Kaljumäe, 90+2. Igor Morozov – 27. Andre Frolov, 59. German Šlein, 79. Brent Lepistu