Levadia eksperimenteeris, Flora võitis – FC Flora -FC Flora

Levadia eksperimenteeris, Flora võitis

Mihkel Ainsalu vs Levadia Halliturniiril

Halliturniiri viimane voor linnarivaali Levadia vastu ei pakkunud oodatud pinget ega mängutaset, sest kahelt Soomes peetud kontrollkohtumiselt naasnud Levadia otsustas oma tuliseima liigarivaali vastu väljakule saata testitavatega vürtsitatud ja viie vahetusmehega B-koosseisu. Varumeestepingilt võtta olnud kolmest põhimängijast jagus aga Levadia peatreeneri Sergei Ratnikovi otsusel mänguaega vaid ühele.

Mäng kujunes täpselt selliseks, nagu koosseise vaadates eeldada võis. Flora marulise survega alanud mängus tegi Sander Laht otse karistuslöögist skoori juba 7. minutil ja vaid kolm minutit hiljem muutis ülepuusalöögiga mängutabloo näitu Mihkel Ainsalu. Seejärel mäng veidi rahunes, kuid kulges siiski Flora täieliku domineerimise all.

Teisel poolajal pani Levadia pisut tempot juurde, kuid Mait Toomi ei suudetud väravas siiski sundida enamaks kui üks paraadtõrje ja kogu koosseisu välja vahetanud Flora ei teinud samuti Levadia elu lihtsamaks.
53. minutil skooris Joseph Saliste ja ülejäänud  mäng kuulus taas täielikult Florale: 60, minutil realiseeris Saliste teenitud penalti Markus Jürgenson ning ka 90. minutil teise karistusalas tehtud Levadia vea eest teenitud penaltit lööma asunud Andre Frolov ei vääratanud. Mängu lõpptulemus 5:0 peegeldas jõudude vahekorda ja mängupilti adekvaatselt.

Flora järgmine kontrollkohtumine toimub 13. veebruaril Norras, kus kohtutakse Oslo Valerengaga.

FC Flora 5 – 0 FC Levadia
Väravad: 7. Sander Laht, 10. Mihkel Ainsalu, 53. Joseph Saliste, 60. pen Markus Jürgenson, 90. pen Andre Frolov
Hoiatused: 63. Nikita Baranov — 36. Maksim Lipin, 79. Alger Dzumadil, 89. Nikita Koger

FC Flora koosseis: Richard Aland (46. Mait Toom), Kevin Aloe (46. Markus Jürgenson), Joonas Tamm (46. Nikita Baranov), Madis Vihmann, Gert Kams (46. Joseph Saliste), Jan Kokla (46. German Šlein), Mihkel Ainsalu (46. Hans Joosep Tammerik), Sander Laht (46. Andre Frolov), Maksim Gussev (46. Herol Riiberg), Albert Prosa (46. Hannes Anier), Rauno Alliku (46. Rauno Sappinen).
Varus: Zakaria Beglarišvili

FC Levadia koosseis: Vladislav Tsvetkov, Raido Kannel, Harles Läst, Andre Dos Santos, Rasmus Peetson (46. Nikita Koger), Mark Oliver Roosnupp (54. Ilja Antonov), Alger Dzumadil, Ivan Baklanov, Maksim Lipin, Tornike Mumuladze, Marcclin Gando .
Varus: Priit Pikker, Andreas Raudsepp, Marek Kaljumäe