Leppisime Transiga 2:2 viiki – FC Flora -FC Flora

Esindus-UUDISED

Leppisime Transiga 2:2 viiki

2019. aasta esimene A. Le Coq Arena mäng algas meie jaoks suurepäraselt, kui Erik Sorga meid juba 13. minutil juhtima viis. Ometi suutsid narvakad kahel korral kaotusseisust välja tulla ning meie kümnemängulise võiduseeria peatada.

Kauaoodatud murumäng algas pisut krobeliselt ning esimestel minutitel sai paremini mängu sisse Trans. Viiendal minutil löögile Aleksandr Zakarljuka, kelle löögi Richard Aland hea tõrjega nurgalöögiks saatis. Viis minutit hiljem sai proovida Julius Kasparavicius, kelle löök posti tabas. Vaid mõni minut hiljem liikusime aga parema ääre kaudu rünnakule, kui Gert Kams kaitsjast mööda jooksis, terava palli värava ette saatis ning Erik Sorga õigel ajal õiges kohas oli ja oma hooaja üheteistkümnenda värava kirja sai. Omad võimalused eduseisu suurendada olid nii Vlasiy Sinyavskiyl kui Erik Sorgal, ent seis püsis muutumatuna. Narvalaste poolt näitas teravust meie oma poiss Joseph Saliste, kelle löögi Aland mõned mõned minutid enne kolmveerandtunni täitumist nurgalöögiks tõrjus. Nurgalöögist tulnud pall kukkus aga õnnetult Sinyavskiy jala pihta ning sealt omakorda Irie jala ette, kes võimalust kasutamata ei jätnud ning kerge segaduse järel lahtise palli Alandi selja taha saatis. Poolajapausile seega 1:1 viigiseisul.

Teine poolaeg algas vaikselt ja kulges nii kuni 53. minutini, kui ei keegi muu kui Konstantin Vassiljev ligi 20 meetrilt ilusa kauglöögiga võrgu Marko Meeritsa selja taga sahisema pani. Vahetustest sekkusid mängu Frank Liivak ja Mihkel Ainsalu, kelle värskuse toel 2:1 eduseisu pealtnäha kindlalt kontrolli all hoiti. Veerand tundi enne normaalaja täitumist jäime hätta Transi vasakult äärelt tulnud tsenderduse klaarimisega, kui esmalt Henri Järvelaid eksis palli puhtaks löömisel ning seejärel Richard Aland rusikaga pallist mööda lõi, mis jättis Joseph Salistele üsna lihtsa ülesande pall väravasse saata. Viigiseis tablool küll elavdas mehi, ent seekord jäi ajast puudu ning lõpuvile kõlades pidime leppime 2:2 viigiga.

Üks viigipunkt Premium liiga 11. voorust tähendab, et jätkame 31 punktiga tabeli tipus, kuid vahe FCI Levadiaga vähenes neljale punktile. Juba kolmapäeval tuleb ette võtta tee Tartusse, kus ootab täna Paide Linnameeskonnaga kohtuv Tammeka. Järgmine kodumäng ootab ees 29. mail, kui esmakordselt näeb tänavu A. Le Coq Arenal suurt Tallinna derbit. Kohtumiseni staadionil!