Langesime võideldes – FC Flora -FC Flora

Langesime võideldes

Euroopa Liiga 1. kvalifikatsiooniringi korduskohtumine NK Domžale vastu kujunes tõeliseks thrilleriks. Jalgpallimuinasjutust jäi kahjuks taas puudu õnnelik lõpp.

Neljapäeva õhtul võttis meeskond kohe avavilest pöörase tempo üles ning sai juba esimestel minutitel hamba verele. 0:2 kaotusmängust tuttav mängupilt, kus Sloveenia karikavõitja selgelt domineeris, oli Celjesse jäetud. Juba 1. minutil saime ihaldatud kiire värava! Vastaste väravavavaht eksis palli klaarimisel ning umbes 30 meetril võttis Alliku rinnaga Zakale palli maha, meie grusiinist maestro pikalt ei mõelnud ja virutas kohe ühe puutega peale – tühi värav ja olemas, 1:0! Oli tunda, et ammutasime sellest enesekindlust ja külvasime meelehärmi külaliste hinge.

Meeskond tundis ennast hästi. Eduseisus liikus pall suurepäraselt ja otsiti võimalusel käike ette. Head võimalused skoorida tekkisid veel Allikul ja Zakal, korra kõlistas latti Ainsalu. Mängus oli voolavus, mis võõrsil puudus. Ründasime ohtlikult ja kaitses olime kindlad. Selline tempo oli üllatus kindlasti ka Domžalele, kuid vaikselt hakkas ka vastane ärkama. Paaril korral pidi Mait näitama oma meisterlikkust, kuid hoidis meid pinnal.

Mängisime positiivselt edasi ja saime tasu. Leidsime paremal äärel hästi Alliku, kes taas arhidektina täpse söödu Ainsalule leidis, kui esimene selline koostöö raksatas latis, siis teist korda Mihkel vastast ei säästnud – ilus löök tagumisse nurka ja 2:0! Viik! Olime marulise algusega jõudnud 22. minutiks ennast mängu tagasi mänginud. Jätkasime samamoodi ja kuigi mäng võrdsustus, ei olnud initsiatiivi omajas kahtlust. Kahjuks juhtus 40. minutil tööõnnetus.

Vastane võitis keskväljal palli ning tuli kontrasse, tundus, et elasime juba esimese laine üle, kuid vastaste Firer konksutas ennast Märtenist vabaks ja lõi tagumise posti suunas. Mait tegi hüppe ja sai näpud külge, kuid küljevõrgus maandus löök siiski – 2:1! See oli külm dušš, sest nüüd oli meil hoobilt uuesti vähemalt kahte vaja. Enne puhkepausi oli üks ka õhus, kuid kastis segaduse järel löögile pääsenud Madis ei suutnud kahjuks raskest asendist palli sihile saata. Suurepärane avapoolaeg andis siiski lootust, et suudame veelkord tagasi tulla.

Teine poolaeg enam nii veenvalt ei alanud. Vastane oli enda päästerõngast tugevalt kinni haaranud ja ujus uppumisohust järjest kaugemale. Mäng jätkus võrdsete heitlusena ja mängisime tublilt, kuid rünnakul ideed enam nii ladusalt ei jooksnud ja ohtlikke olukordi nappis. Olime lähedal kinkimaks vastasele teise, kui Märteni tagasisööt ei õnnestunud ja vastane viigiväravat sepistama asus, kuid ebaõnnestus ning Joonas klaaris olukorra.

Ebavajalik hoop tabas ka ründemängu, sest pärast lööki selga ei saanud Sappinen enam mängu jätkata ning tuli teha sunnitud vahetus. Sisse tulnud Roman sai keerulises seisus liini juhtima. Meie ideed ja jõuvarud hakkasid lõppema. Riskisime, sest muud üle ei olnud ning vastane pääses mitmel korral läbi. Esmalt lõi Firer üks-ühe mööda, sest Joonas suutis teda viimasel hetkel segada. Minutid hiljem mängis sama mees vasakul äärel tehniliselt peenelt meie kaitsja üle ning söötis Husmanile ette, kes aga tühjast väravast mööda oskas lüüa. Oli õnne ja pidime proovima seda ära kasutada!

Kahjuks tabas meid enne lõppriide langemist teinegi mats, Joonas oli pikali ning samuti ei saanud jätkata. Mehega võetud risk lõpuni ei kandnud. Sellega hakkas ka õnn otsa saama. Olime energia minetanud ja vastane nõelas tervalt. 85. minutil näitas pärast sloveeni kukkumist kohtunik penaltipunktile. Märten oli natuke liialt jõuliselt kastis tegutsenud. Mait kahjuks meid päästa ei suutnud ning kindlalt 2:2! Läbi, läbi olid nii jalad kui vaim. Mõned minutid hiljem kingiti vastastele rumalalt ohtlik karistuslöök ning Domžale vormistas sealt veel ka 2:3! Kahju, olime väärt rohkem, kuid selline on jalgpall ja näitasime täna, et suudame seda hästi mängida. Täna said aga aurud otsa.

Lõpuvile kõlades oli kurb euroseeria taas jätku saanud, kuid häbi tänasel päeval kindlasti tundma ei pidanud. Andsime endast väljakul kõik! Kahe mängu kokkuvõttes 2:5 tulemusega edenes NK Domžale järgmisse ringi.

Peatreener Arno Pijpers: ” Kaks sarnast väravat tegid meile palju kurja. 90. minutil Sloveenias löödud ja täna nende esimene. Meeskond andis väljakul täna lahingu ja tahtsime midagi erilist korda saata, kuid seekord jäi veel puudu!”

Vastaste treener Rožman: “Teadsime, et siin saab raske olema. Flora alustas tõeliselt hästi ja meil oli raske. Kokkuvõttes siiski arvan, et olime tugevamad ja pääsesime õigusega edasi!”

Kindlasti pole aega norutama jääda, sest juba pühapäeval kohtume Premium Liiga kohtumises tabeli teise, FC Levadiaga. Tulge kõik 19:00 Kadriorgu omadele kaasa elama!