Kuressaarest suureskooriline võit – FC Flora -FC Flora

Kuressaarest suureskooriline võit

Nädala keskel tuli meeskonnal ette võtta sõit Kuressaarde, et üle nelja-aastase vaheaja järel FC Kuressaarega kõrgliigamäng pidada. Vihmas peetud mängust võtsime kaasa kolm punkti ja suureskoorilise võidu.

Premium liiga 7. voorus tuli Floral sel hooajal esmakordselt ette võtta reis Saaremaale, et kohtuda selleks hooajaks Premium liigasse tõusnud FC Kuressaarega. Võrreldes traditsioonilise algkoosseisuga olid Flora ridades mõned muudatused – väravasuul seisis Mait Toomi asemel Magnus Karofeld ning äärepoolikute kohad täitsid Joseph Saliste ja Maksim Gussev.

Külmas, niiskes ja tuulises ilmas peetud mängus saime kontrolli kiiresti enda kätte. Esimesed minutid küll midagi liialt ohtlikku ei toonud, aga juba 10. minutil leidis Dmitrijev ilusa läbisööduga Liivaku, kes külmavereliselt skoori avas. Vaid minut hiljem leidis Poom pika palliga paremal äärel Gussevi, käes Kuressaare kaitsemängija üle jooksis ja seisuks 2:0 vormistas. 26. minutil sai Liivak kirja oma teise, sööduandjaks Zaka. Hetk enne pooltunni täitumist riputas Zaka taas hea palli üle kaitseliini Salistele, kes oma hooaja esimese liigavärava kirja sai. Esimese poolaja viimase värava kombineerisid taas Zaka ja Saliste, ent Zaka kannalööki puutus viimasena kodumeeskonna Sander Viira, kelle nimele ka omavärav kirja läks. Avapoolaeg seega 5:0.

Poolajal tegime kaks vahetust, kui Poomi ja Dmitrijevi asemel läksid sisse Vladislav Kreida ja German Šlein. Teisel poolajal ei tulnud väravat kaua oodata, sest juba 47. minutil leidis taas Zaka suurepärase palliga üle kaitsjate rünnakule lülitunud Kamsi, kes palli omakorda keskele spurtinud Salistele lükkas ning 6:0 ja Saliste teine olidki kirjas. Lõppskoori 7:0 vormistas 81. minutil vahetusest sekkunud Erik Sorga, kes sellega samuti oma hooaja esimese Premium liigas kirja sai.

Samal ajal leppisid Sportland Arenal peetud kohtumises 2:2 viiki senised tabeliliidrid Tallinna FCI Levadia ja Nõmme Kalju, kellest me Kuressaarest saadud kolme punktiga mööda tõusime ning ise tabeli etteotsa asusime.

Laupäeval ootab aga koduväljakul ees tugev Narva Trans, kes eelmises voorus koduväljakul 2:0 VIljandi Tuleviku alistas. Tule laupäeval, 7. aprillil kell 16:00 Sportland Arenale ning aita rohevalgetel võidukalt jätkata!