Kuressaarest kindel võit! - FC Flora

Esindus- UUDISED

Kuressaarest kindel võit!

Autor: Allan Mehik

Premium liiga 14. voor viis meid sel aastal esimest korda praami peale ehk mängida tuli võõrsil FC Kuressaarega. Näitasime head mängu ning võtsime peale hooaja esimest kaotust vajaliku 4:0 võidu, mis oli ühtlasi heaks kingituseks sünnipäeva tähistanud peatreenerile.

Võrreldes harjumuspärase koosseisuga oli Kuressaare mänguks tehtud kaks muudatust – väravas alustas sel hooajal esimest korda mulluse hooaja just Kuressaares veetnud Ingmar Krister Paplavskis ning vasakkaitses andis Henri Järvelaidile puhkust Michael Lilander.

Mäng algas rahulikult, kuid esimese veerandtunni lõpuks saime sobivalt kontrolli enda kätte. Pall püsis enamuse ajast Kuressaare väljakupoolel ning kaitsjatel oli tükk tegemist, et meie järjestikuseid tsenderdusi kastist välja saata. Omad võimalused saarlaste väravasuul seisnud “oma meest” Magnus Karofeldi testida olid nii Gert Kamsil kui Konstantin Vassiljevil, kuid esimese pooltunni täitumiseni midagi märkimisväärselt ohtlikku ei juhtunud. 30. minutil pääsesime aga peale Kuressaare kornerit kiirele vasturünnakule, kui vasakult äärelt tõusnud Vlasiy Sinyavskiy jättis palli Vassiljevile, kes selle väga osavalt taha posti jõudnud Mihkel Ainsalule riputas ning viimase pea kaudu pall tee väravasse leidiski. Avapoolaeg Ainsalu väravast 1:0 meie kasuks.

Teine poolaeg jätkus meie kontrolli all ning palju prooviti Karofeldi üllatada kaugelt, aga küll jäi puudu täpsusest, küll tugevusest. Oli näha, et saarlased hakkavad vaikselt väsima ning surve nende väravale läks aina tugevamaks. 71. minutil tabas Vassiljevi kauglöök posti, kuid ei midagi enamat. Mõni hetk hiljem tabas vahetusest sekkunud Frank Liivaku tõstetud pall kastis Kuressaare kaitsja kätt ning see andis võimaluse penaltipunktilt eduseisu suurendada. Liiga parim väravakütt Erik Sorga realiseeris 11-meetri karistuslöögi kindlalt ning viis Flora 2:0 juhtima. 81. minutil andis Vassiljev nurgalöögist palli karistusala serval seisnud Herol Riibergile, kes selle otse üle puusa löögiga värava suunas saatis. Vahetult enne joont sai varba vahele veel Sorga, kelle nimele ka Flora kolmas värav läks. Vaid paar minutit hiljem tegi teiseks poolajaks vahetusest mängu tulnud Markus Poom seisuks 4:0, saates palli otse karistuslöögist Karofeldi selja taha. Selle skooriga mäng Kuressaare linnastaadionil ka lõppes.

Kolm võidupunkti suurendasid tabelis meie edu viiele punktile, sest samal õhtul mänginud FCI Levadia leppis 1:1 viiki Paide Linnameeskonnaga. Nüüd ootab ees koondisepaus ning Premium liiga naaseb 15. juunil, kui kohtume võõrsil Maardu Linnameeskonnaga. Järgmine kodumäng on aga juba sellest kolm päeva hiljem, 18. juunil kui suures mängus võõrustame sel hooajal esmakordselt valitsevat meistrit Nõmme Kaljut.