Küps esitus tõi tähtsa võidu! – FC Flora - FC Flora

Klubi- UUDISED

Küps esitus tõi tähtsa võidu!

Laupäeval pöörasid kõik jalgpallihuvilised silmad Lasnamäele, sest viimase ringi peegelvoorus olid mõõtu võtmas FCI Tallinn ning Flora. Enne koondise pausi suutis FCI esimesena Premium Liigas meid A. Le Coq Arenal üle mängida ning ootusärevus oli üldsusel suur. Meie ennast segada ei lasknud ja näitasime ainest, võttes kindla esitusega magusa 3:1 võidu!

Uue peatreeneri käe all taas suuna medalikursile võtnud FCI suutis viimatises kohtumises lüüa meile neli väravat ja nõelas meid valusalt. Pärast mängu tõdes meie loots, et valitsev meister mängis targemini, kuid kindlasti tahetakse selle tulemuse eest kätte maksta. Meie esimene kaotus pani kihama ka üldsuse ning tiitli ihaldajad taas suuremalt unistama.

Päev varem tehti meile väike kingitus. Autoriteks ei keegi muu, kui meie lähimad jälitajad Levadia ja Kalju, kes Hiiul lõpuheitluses 1:1 viiki leppisid. Meie edu sulas, kuid jäi eesoleva mängu eel siiski soliidseks – 6 punkti. See oli platvorm, millele edu ehitada.

Mängu alustas ehk domineerivamalt FCI, kuid meie kaitsetegevus oli hästi organiseeritud ning meeskonnast õhkus enesekindlust. Esimesed vastaste ponnistused neutraliseeritud, hakkasime ka ise üha enam rünnakul toimetama. Äsja haigevoodist tõusnud Rauno Sappinen oli sündmuste keskel. Ei läinud kaua, kui suutsime sobiva lahenduse leida ning juhtima asuda. Paremal äärel mängiti Gert Kams vabalt tsenderdama ning mees leidis täpse palliga just nimelt Sappineni, kes keskkaitsjate vahelt kõige kõrgemale kerkis ja täpse pealöögiga Igoneni üle mängis – 1:0!

See oli hoop vastaste plaanidele. Ega nad ei jõudnudki päriselt sellest toibuda, kui kurvastasime kohalikke uuesti. Seekord pääses vasakul äärel suurepäraselt läbi Roma Sobtšenko, kelle täpne cross leidis värava eest taas Sappineni. Mees võttis kandikul ette pandud võimaluse vastu ja duubeldas seisu – 2:0! Esimene poolaeg rohkem muutust ei toonud ning võrdne heitlus käis vileni. Mängu tempo seejuures oli väga hea.

 

Poolajalt tulime tagasi ja saime aimu, et FCI kavatseb riske võttes mängu tagasi tulla. Meie kahjuks see neil üsna kiiresti ka õnnestus. Nurgalöögist pääses mõnelt meetrilt Harin peaga löögile ning Aland oli võimetu – 1:2! Mängu iseloom näitas, et siin mängus tuleb veel väravaid, ründemängu kvaliteet oli olemas mõlemal meeskonnal.

Mida aeg edasi, seda enam võis näha, et kodumeeskond läheb aina suuremate jõududega rünnakule. Meie see-eest suutsime pea külmana hoida ja kaitsesime vajadusel väga distsiplineeritult. Vastasel oli küll pallivaldamisel ülekaal, kuid phtlike löökide või momentideni me neid ei lasknud. Surve ja riskid aina suurenesid, kuid mängisime kompaktselt. Raskel hetkel mõjutas mängu ka ebameeldiv intsident, kui väljakule jooksis Flora värvides fänn, kes mängu seisaku tõi. Kindlasti väga ebameeldiv olukord mõlemale meeskonnale.

Mäng jätkus ning olime tasemel. Teisel poolajal oli Tumasjani löök kasti tagant ainuke suurem võimalus viik jalule seada, muidu hoidsime mängu kontrolli all. Lõpuminutitel suutsime hoopis ise mängu otsustada. Paremal äärel tegi imelise eeltöö Alliku, kes pärast korralikku purjetamist löögile pääses, vastaste väravavaht küll tõsjus, kuid lahtise palli lükkas joonelt väravasse Martin Miller – 3:1!

See võit oli tähtis!

“Me ei tahtnud teha sama viga, mis eelmises mängus. Ei tahtnud mängu lahtiseks lasta ja õnneks seda ka ei juhtunud,” ütles meie peatreener Arno Pijpers pärast mängu, mis võttis hästi kokku terve mängu – Flora oli õppinud.

Gert Kams lisas: ” Võidu tõi meeskondlik pingutus. Tegime väga kõva töö kaitses ja teadsime, et oleme suutelised ees teravad olema. Väga tähtis võit!

Meeskond kaua puhata ei saa, sest juba teisipäeval võõrustatakse A. Le Coq Arenal kell 20:00 tulises raudteederbis Nõmme Kalju FC võistkonda. Kõik mängu ja staadionile!