Kuldne Flora kandideerib Tallinna aasta võistkonnaks - FC Flora

Esindus- UUDISED

Kuldne Flora kandideerib Tallinna aasta võistkonnaks

Suurepärase hooaja teinud ning Eesti meistriks kroonitud FC Flora naiskond ja meeskond on mõlemad nimetatud Tallinna aasta võistkonna kandidaadiks. E-hääletusel saab oma toetust avaldada kuni 3. detsembrini.

Kolmapäeval, 20. novembril algas Tallinna linna koduleheküljel Tallinna 2019. aasta parimate sportlaste ja võistkondade e-hääletus. Parima sportmängude võistkonna kategoorias on tänavu nomineeritud nii Flora meeskond kui naiskond.

FC Flora meeskond võitis tänavu klubi ajaloo 12. meistritiitli. Samuti tehti edukas ja tõeliselt meeldejääv hooaeg Euroopa liigas, kui avaringis alistati Serbia hõbedameeskond Radnicki Niš ning seejärel peeti kaks põnevat ja tasavägist lahingut absoluutse Euroopa tippmeeskonna Frankfurdi Eintrachtiga. Lisaks jõudsid mitmed läbimurdeaasta teinud noored florakad Eesti koondisesse ning jätkasid seal häid esitusi.

FC Flora naiskond suutis mullust ajaloo esimest meistritiitlit edukalt kaitsta. Meistritiitlile lisandusid ka karikavõistluste ning superkarika võidud. Lisaks mängiti klubi naiskonna ajaloos esimest korda UEFA Meistrite liigas, kus saavutati oma alagrupis kolmas koht. Balti liiga lõpetas naiskond hõbemedalitega.

Lisaks Florale on aasta sportmängude võistkonna kategoorias kandidaatideks BC Kalev/ Cramo korvpallimeeskond, TalTech´i saalihokimeeskond ja Tallinna Ülikooli korvpallinaiskond.

Abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul on Tallinna parima sportlase ja võistkonna valimine pikaaegne traditsioon, mis tänavu toimub juba 25. korda. „Linna sooviks on olnud tänada ja tunnustada meie tublisid sportlasi, kes oma saavutustega on kõige paremaks eeskujuks noortele. Selleks oleme traditsiooniliselt kutsunud ka kõiki linlasi osalema ja hääletama oma lemmikatleedi ja võistkonna poolt,“ ütles Belobrovtsev. „Lõppev spordiaasta on olnud meie sportlastele igati edukas ja võidukas, pakkudes spordisõpradele haaravaid hetki ja meeliülendavaid emotsioone. Oleme saanud kaasa elada meie sportlaste edule nii lähedal kui kaugel ning selle eest täname ja tunnustame neid kõiki.“

Tallinna linn tunnustab ja autasustab tublisid sportlasi, sportmängude võistkonda, juuniorsportlasi ja olümpiaveterane traditsioonilisel pidulikul vastuvõtul 11. detsembril 2019 Kalevi Spordihallis.  

Oma hääle FC Flora toetuseks saab anda siin!