Koroonapiirangute mõju jalgpalli kogukonnale – FC Flora - FC Flora

Kogukond- UUDISED

Koroonapiirangute mõju jalgpalli kogukonnale

Ülemaailmne pandeemia on mõjutanud meid kõiki. Oli suuri väljakutseid, äratundmisi, tagasilangusi ja võite. Eesti Jalgpalli Liidu ja Premium liiga eestvedamisel viisid jalgpalliklubid läbi oma kogukonnas küsitluse mõistmaks millist mõju on valitsev olukord avaldanud Eesti jalgpallikogukonnale.

FC Flora kogukonnajuht Katrin Lagerest: „Aitäh, armsad vastajad. Pandeemia mõju on tunda igal sammul. See avaldub selgelt noorte lahkumisest trennidest ning ürituste ja mängude külastatavuse languses. Läbi praeguste vastuste saame heita pilgu oma kogukonnaliikmete meelsusesse ja see aitab meil olla oma inimestega samal lainel.“

FC Flora kogukonna tagasiside

Vastanutest 52% olid vanemad, kui 35 ja meessoost. Valdav osa neist on vaktsineeritud, pole oma harjumuspäraseid tegevusi seoses Covid-19 levikuga muutnud ja on külastanud endiselt ka FC Flora kodumängudel. Naissoost vastanute keskmine vanus jääb 25-35 eluaastasse, nende vaktsineeritus on väiksem. Nende harjumuspäraseid tegevusi on Covid-19 levik mõjutanud ja nad on vähendanud liigseid kontakte. Üle poole neist on jätkanud FC Flora kodumängude külastamist ka piirangute kehtestamise ajal.

77% vastanutest on vaktsineeritud, neil on vaktsineerimiskuur pooleli või planeerivad vaktsineerida. 21% ei soovi vaktsineerida. 2% jättis sellele küsimusele vastamata.

Vastuste põhjal saab öelda, et teadmatus tekitab endiselt hirmu. Loodetakse, et pandeemia ei mõjuta noorte treeninguid.

Omalt poolt soovime oma kogukonnale tugevat tervist. Üheskoos oleme me jõudnud siia ja koos saame ka järgmiste väljakutsetega hakkama.

Pilt tribüünilt FC Flora – Nicosia Omonia FK mängul 10.08.21. Foto: Janek Eslon