Kolm vajalikku võidupunkti Narvast – FC Flora -FC Flora

Kolm vajalikku võidupunkti Narvast

Premium liiga jõudis järjekordse koondisepausini, millele saame vastu liikuda väärt võidu pealt. Nädalavahetusel Narvas peetud mängu suutsime enda kasuks kallutada ning võtta vajaliku 4:2 võidu.

Laupäeval tuli esindusmeeskonnal ette võtta sõit piirilinna, et pidada Premium liiga kohtumine sealse JK Narva Transiga. Nädala keskel FCI Levadia vastu käest antud võit tuli seekord Narvas kindlalt ära võtta, et oma positsiooni tabelis kindlustada. Mängud Narvaga on alati rasked olnud, eriti nende kodus, seega oli teada, et midagi lihtsat ees ei saa ootama. Seda enam, et aprillis peetud kodumängus olime neile punkte juba loovutanud, tehes Sportland Arenal peetud mängus väravateta viigi.

Laupäevase mängu esimesed minutid kulgesid soovitult meie surve all. Veerand tunni jooksul midagi märkimisväärselt ohtlikku aga ei juhtunud – korra oli narvakate kastis ärevust, sest pall puudutas Transi mängija Dante Leverocki kätt, mille eest florakad penaltit soovisid, ent kohtunik polnud sama meelt. Mõni hetk hiljem oli elevust aga teisel pool väljakut meie värava all, sest vasakult äärelt läbi lipsanud Barkovi võttis määrustevastaselt maha Madis Vihmann. Kollane kaart Vihmannile ning penalti Narva Transile. Trans kasutas neile kingitud võimaluse edukalt ära ning kaotusseis oli tõsiasi. See tähendab, et viimasest viiest mängust kolmes oleme pidanud end kaotusseisust välja rabelema asuma. Ka seekord elavnes mäng märgatavalt ning asusime isukalt vastuväravat otsima. Enne poolajapausi selle käigu õnneks ka leidsime, kui oma hooaja esimese värava sai kirja Kevin Aloe! Zakaria Beglarishvili suunas karistuslöögist antud tsenderduse taha posti ning Aloe läks olukorras ilusti lõpuni, olles esimesena jaol ning suunates palli narvalaste võrku.

Teine poolaeg algas taas meie kontrolli all ning otsisime uusi käike vastaste kaitseliini taha. 51. minutil mängis Zaka hea läbisööduga paremalt äärelt palli Rauno Allikule, kelle väravavahist tagasi põrganud löögi sai väravasse suunata Joseph Saliste! Paraku ei jagunud seda rõõmu kauaks, sest juba 5 minutit hiljem lasime Transil vastu lüüa, kui vasakult äärelt pääses läbi Aleksandr Zakarliuka, kelle terava tsenderduse sai kastis peaga Mait Toomi selja taha koksata esimesel poolajal penalti teeninud Dmitrii Barkov. Taas olime lasknud üsna lihtsast olukorrast endale värava lüüa ning pidime viigiseisust välja rabelema. Muutusime selgelt veel aktiivsemaks ja ründavamaks ning kuigi värav oli mitmel korral õhus, siis seekord kiiret vastuväravat ei tulnud. 72. minutil teenis oma teise kollase kaardi Maksim Tšerezov, mis jättis narvalased vähemusse. Seda võimalust me kasutamata ei jätnud ning kallutasime mängu lõpu selgelt oma kasuks. 77. minutil teenis penalti Alliku, kelle kaitsmisel kastis määrtustevastaselt tegutseti ning penalti realiseeris kindlalt ei keegi muu kui Zaka, viies meid 3:2 juhtima. Normaalaja viimasel minutil lisas Zaka vahetusest sekkunud Frank Liivaku söödust veel ühe värava, tehes mängu lõppseisuks 4:2. Raskelt, aga kindlalt saime seega Narvast kolm punkti kätte.

Kuna tabeliliidritest keegi ei vääratanud, jäi olukord eesotsas muutumatuks. Kaks vooru enne suvepausi lahutab meid endiselt Levadiast punkt ning Kaljust kaks punkti. Jäänud on kaks mängu tabeli viienda Tartu JK Tammekaga – 6. juuni mäng kodus ning 13. juuni mäng Tartus.