Kauaoodatud võit Levadia üle tõi Florale Superkarika! – FC Flora -FC Flora

Kauaoodatud võit Levadia üle tõi Florale Superkarika!

Superkarikas 2014

FC Flora murdis jalgpalliaasta 2014 sisse juhatanud Superkarika mängus lõpuks Levadia needuse, saades Zakaria Beglarišvili 87. minuti iluväravast 1:0 võidu.

Kaheksa ametlikku mängu järjest Levadiale kaotanud Flora read olid Superkarika finaalile vastu minnes hõredad, sest FC Lahtiga peetud sõprusmängus saadud vigastuste tõttu jäid eemale kaitsjad Karol Mets ja Nikita Baranov. Kapten Sander Post oli endiselt tervisehädade küüsis ning jalavigastuste tõttu olid mängust väljas ka German Šlein ning Herol Riiberg.

Nii mängisid keskkaitses seekord esimest viiulit nooruke Janar Õunap ning kogenud Taavi Rähn, keda äärtelt toetasid Markus Jürgenson ja Kevin Aloe. Keskvälja moodustasid Karl-Eerik Luigend, Andre Frolov ja Zakaria Beglarišvili ning eesliini Maksim Gussev, Albert Prosa ja Rauno Sappinen. Flora väravat valvas Mait Toom.

Levadia haaras kohe algusest peale mänguohjad enda kätte ning surus Flora kaitsesse. Esimene ohtlikum moment tuli 15. minutil, mil Ingemar Teever pääses karistusalas löögile, kuid saatis palli küljevõrku.

Valitsev Eesti meister oli ohtlik ka standardolukordades, kus eriti paistis silma pikakasvuline kaitsja Artjom Artjunin. 25. minutil oli Toom Flora päästjaks, lükates Artjunini karistuslöögi 25 meetrilt korneriks, viiv enne vaheajavilet põrutas sama mees teisel katsel palli väravaposti.

Flora saagiks jäid harvad rünnakud, kus Luigendil ja Frolovil ei õnnestunud Smiškod tõsiselt proovile panna. Teisel poolajal mängupilt võrdsustus. Sappineni ja Gussevit asendanud Rauno Alliku ja Irakli Logua panid Levadia kaitse senisest suurema surve alla ning Flora hea füüsis pääses maksvusele.

66. minutil kukkus Beglarišvili karistusalas, kuid penaltist oli asi siiski kaugel. Mõned minutit hiljem lõi Luigend Flora surve lõpetuseks Smiškole palli kätte. Omad momendid olid ka Levadial, kuid Toom tegi väga hea esituse.

81. minutil oli Flora väravavaht meeskonna päästjaks, olles Levadia nurgalöögi järel õiges kohas. Paistis, et lisaajast pääsu ei ole, kui mängu saatuse otsustas imeline hetk grusiini Beglarišvili esituses. Karistusala lähistel palli saanud Zaka keerutas 87. minutil vasaku jalaga kõrges kaares üle Smiško ja posti kõrvale 1:0!!!

Järelejäänud minutite jooksul üritas Levadia küll viigiväravat, kuid Flora kaitse pidas vastu. Kuigi kolmandal üleminutil pidi teise kollase kaardi tõttu platsilt viivuks lahkuma Andre Frolov, võis peagi võidupidu alata! Flora oli võitnud Superkarika ning lõpetanud 2012. aastasse ulatuva kaotustejada igipõlise rivaali Levadia vastu!