Kas meeskond vormistab Florale kuldse nädalavahetuse? - FC Flora

- UUDISED

Kas meeskond vormistab Florale kuldse nädalavahetuse?

Kui Flora naiskond pidas täna oma hooaja viimase kohtumise ning võttis vastu meistrikarika, siis meeskonnal avaneb esimene võimalus tiitli kindlustamiseks pühapäeval. Selleks tuleb alistada valitsev Eesti meister Nõmme Kalju nende enda koduväljakul.

Ent mis võiks olla magusam, kui kindlustada meistritiitel valitseva meistri oma koduväljakul? Kerge ülesanne see kahtlemata pole, sest ka Kalju jaoks on iga punkt medaliheitlust silmas pidades kulla hinnaga. Lähimad konkurendid FCI Levadia ja Paide Linnameeskond said mõlemad täna kirja 2:1 võidu ning kolm punkti kergitasid Paide hetkeseisuga Kaljust ühe punktiga mööda kolmandaks. Levadia omakorda jääb Paidest kolme punktiga ette, kuid meist juba seitsme punkti kaugusele. Homne võit viiks meid uuesti Levadiast kümne punktiga ette ning see tähendaks kolm vooru enne hooaja lõppu, et meid püüda pole enam võimalik.

Kui vaadata otsa aga homsele vastasseisule, siis kahtlemata ootab ees kompromissitu võitlus kahe võrdse vahel, mida on näidanud ka eelnevad omavahelised mängud. Viimasest 20-st omavahelisest kohtumisest on kumbki meeskond võitnud kuus ning ülejäänud kaheksa korda on viiki lepitud. Ka väravatevahe on võrdne, sest mõlemad meeskonnad on löönud 20 mänguga 24 väravat. Ka sel aastal peetud mängude kaalukauss on võrdne, sest kui hooaja esimeses raudteederbiks nimetatavas vastasseisus olime Hiiul valitsevatest meistritest tugeva lõpuga üle 3:0, siis juunis pidime omakorda A. Le Coq Arenal 0:1 alla vanduma. Viimane vastasseis meie koduareenil lõppes aga 1:1 viigiga.

Nii on homse mängu eel kõik kõik variandid lahtised ning statistika ei anna kummalegi suurt eelist. Muidugi on meie üks ja ainus eesmärk võtta homsest mängust kolm punkti ja visata lõpuvile kõlades käed meistritena taeva poole, ent selleks tuleb maha pidada üks tuline lahing. Tulge meeskonda selles lahingus toetama! Teeme häält, elame kaasa ja anname oma panuse, et tiitel valitsevatelt meistritelt nende enda kodus röövida.

Mäng Hiiu staadionil algab pühapäeval kell 15:00. Kes staadionile ei jõua, saab mängule otsepildis kaasa elada ETV2 vahendusel.

Väravavahtide treener Aiko Orgla: Pärast koondisepausi kogume mängijad taas kokku ja viime end kiiresti tagasi klubi lainele. Ootamas on suur mäng Nõmme Kalju vastu. Mängud nendega on olnud alati põnevad ja väga emotsionaalsed ning nii saab see kindlasti olema ka sellel korral. Tahame väga seda mängu võita.

Kaitsja Henri Järvelaid: Meedias on olnud palju juttu Florast kui tiitlivõitjast, kuid miski pole veel tehtud. Teame Kalju tugevusi ja nõrkusi ning läheme neile vastu kindla plaaniga. Meid ei rahulda muu kui 3 punkti. Kutsun staadionile kõiki väikeseid ja suuri Flora fänne, sest tõotab tulla tuline lahing.