Karikateekond sai lõpu – FC Flora -FC Flora

Karikateekond sai lõpu

FC Flora teekond Tipneri karikavõistlustel katkes seekord 1/8-finaalis, kui teisipäeva õhtul tuli A. Le Coq Arenal napilt alla vanduda Tallinna FCI Levadiale.

Valgustuse puudumise tõttu Kadriorust A. Le Coq Arenale toodud kaheksandikfinaal peeti derbi kohta üsna väikesearvulise publiku ees. Kuigi ilm polnud  samuti kõige ideaalsem, oli tribüünile kogunenud 313 inimest võrreldes viimatise 1804-ga äärmiselt vähe.

Kui Levadia algkoosseis erilisi üllatusi ei pakkunud, siis meie treeneritel oli varuks üks huvitav vangerdus – tavapäraselt vasakkaitsja kohal mängiv Kevin Aloe oli jäetud pingile ning tema asemel alustas algkoosseisus seni oma tähtsaimat mängu Eestis 21-aastane Anselmi Mikael Nurmela. Kevadel Floraga liitunud kaitsja kuulus viimatise koondisepausi ajal kahes EM-valikmängus ka Soome U21 koondise algkoosseisu.

Traditsiooniliselt paremkaitses mängima harjunud Nurmela vasakkaitsesse lülitamisel oli aga ka konkreetsem põhjus – Kevin Aloe peab oktoobris siirduma aega teenima ning tuleb asuda alternatiive katsetama. Võrreldes teise vasakkaitsja Joseph Salistega on Nurmela näol tegemist kaitsvama mängijaga, Saliste aga pigem ründavam.

Mäng algas kohe tempokalt ning pall käis pidevalt ühe värava alt teise alla. Näha oli, et tagasi ei hoita ning derbis ei taha keegi kaotajaks jääda. Esimesed paremad võimalused olid küll kodumeeskonnana mänginud Levadial, ent Mait Toom oli mees omal kohal hoides värava kindlalt puutumata. Peale pooltunni täitumist leidis vastaste nurgalöögi järel palli saanud Nurmela vasakul äärel Zaka, kes hea palli üle kaitseliini Mark Anders Lepiku suunas saatis. Kahe kaitsja vahelt kiirendanud ning Igor Dudarevi käest palli napsanud Lepik kasutas võimaluse suurepäraselt ära, viies külalismeeskonnana mänginud Flora 1:0 juhtima. Paraku liiga kaua me eduseisu nautida ei saanud, sest üheksa minutit hiljem eksis kaitses rängalt Henrik Pürg, kelle eksimuse realiseeris Levadia Gando Biala ja Roman Debelko koostööna väravaks. Rohkem esimene poolaeg ohtlikke momente ei toonud ja nii poolajale 1:1 viigiseisul.

Teine poolaeg algas suurepärase võimalusega mängu taas juhtima asuda, kui karistuslöögist kasti saadetud palli sai pärast hetkelist segadust ülepealöögiga värava suunas saata Madis Vihmann, kelle löögile omakorda pani pea vahele avavärava autor Lepik ning pall raksatas latti. Võitluslikult kulgenud poolaeg suuri võimalusi enam ei toonud. 85. minutil pidi verejooksu tõttu mängust lahkuma Lepik, kelle asemel tuli sisse Saliste. Kui tundus, et mäng hakkab lisaajale triivima, siis otsustav moment saabus paar minutit enne 90 minuti täitumist. Levadia poolkaitsja Rasmus Peetson jooksis palliga karistusala joone lähistel vastu Madis Vihmanni, kukkudes maha nagu niidetult, mille peale peakohtunik karistuslöögi otsustas määrata. Saadud võimaluse kasutas meie kahjuks ideaalselt ära Juri Tkatchuk, kes palli Toomile püüdmatult paremale küljevõrku saatis ja sellega ka mängu otsustas.

Oma seni tähtsaimad 90 minutit Flora särgis rassinud Anselmi Nurmela tunnistas, et oli antud võimaluse üle väga õnnelik. “Loomulikult oli mul väga hea meel üle pika aja algkoosseisus alustada, eriti sellises mängus. Mäng Levadia vastu oli minu esimeseks derbimänguks siin ja kahtlemata oli see senistest mängudest kõige raskem ning tempo kõrgem,” ütles Nurmela. Oma pigem tavapäratult positsioonil mängimisega jäi ta laias laastus rahule. “Olen karjääri jooksul ehk paar-kolm mängu vasakkaitsjana mänginud, arvan, et selle kohta läks okeilt. Alati saaks muidugi paremini,” lausus ta, lisades, et kaotusega ei saa kunagi rahule jääda.

Karikavõistluste teekond lõppes seega 1:2 kaotusega kaheksandikfinaalis ning nüüd  tuleb kõik jõud suunata Premium liigasse, kus mängida jääb veel kaheksa kohtumist. Esindusmeeskond jätkab oma mängudega juba sel pühapäeval, 30. septembril kell 15:00, kui Kalevi staadionil minnakse vastamisi tabeli kaheksandal kohal asuva JK Tallinna Kaleviga.

Vaata mängujärgset intervjuud peatreener Jürgen Henniga!