Kams skooris, Pürg ja Poom tegid debüüdi! – FC Flora -FC Flora

Klubi-UUDISED

Kams skooris, Pürg ja Poom tegid debüüdi!

Gert Kams lõi koondisekarjääri kolmanda värava. Autor: Jana Pipar/EJL

Eesti jalgpallikoondis pidas täna pärastlõunal aasta esimese mängu, kui kohtus Katari pealinnas Dohas Soomega. Kaptenipaela kandnud Gert Kamsi ning Henri Anieri väravatest alistati põhjanaabrid 2:1.

Seitsme FC Flora mängijaga Katari reisinud rahvuskoondis avas täna uue aasta ilusa võiduga, alistades Soome 2:1. Algkoosseisus jooksid väljakule neli meie meest, kui viieses kaitseliinis moodustasid florakate trio Gert Kams, Madis Vihmann ning debüüdi teinud Henrik Pürg, kellele lisaks vasakul äärel Frank Liivak.

Mäng algas mõlema meeskonna jaoks üsna ettevaatlikult, veidi enam näitasid initsiatiivi põhjanaabrid, kui paaril korral pidi sekkuma ka väravasuul seisnud Sergei Lepmets. Kui oma võimalus oli avapoolajal ka Liivakul, kelle löögi soomlaste väravavaht püüdis, siis kapten Kams tegi seda, mida ta kõige paremini oskab – saatis 25 meetrilt teele pandud karistuslöögi külmanärviliselt väravavahi seljataha, just nii nagu ta seda mitmeid kordi ka Flora särgis teinud on. Gerdi jaoks oli tegemist koondisekarjääri kolmanda väravaga. See värav jäi avapoolajal ka ainukeseks ning 1:0 eduseisul mindi puhkepausile.

Poolajal mitu vahetust teinud peatreener saatis teiseks kolmveerandtunniks väljakule teise florakast debütandi, kui oma võimaluse sai vaid 19-aastane Markus Poom. Meeskondlikult tegutsenud kaitseliin koos Lepmetsaga suutis aktiivselt teist poolaega alustanud soomlaste rünnakutele vastu seista ning 62. minutil jõudsid hoopis sinisärgid oma teise tabamuseni. Keskväljal palli võitnud eestlased liikusid Markus Poomi ja Sander Puri koostöös kiirele vasturünnakule, Puri söötis palli vasakul äärel avanenud Mark Oliver Roosnupule, kelle hea söödu realiseeris suurepärase rünnaku lõpetuseks väravaks Henri Anier. Mängu lõpus said soomlased aga taaskord tugeva surve peale ning ohtlikumad olukorrad leidsid aset meie värava all. Kui mitmel korral suutis Lepmets heade tõrjetega oma seljataguse puhtana hoida, siis 81. minutil said soomlased ühe tagasi löödud. Sellele enam lisa ei tulnud ning Eesti koondise 2:1 võiduga aasta esimene mäng ka lõppes.

Suurepärane algus Eesti koondise aastale ning eriti magus Gert Kamsile, debütantidele Henrik Pürgile ja Markus Poomile ning loomulikult ka teistele florakatele. Järgmine mäng sealsamas Katari pealinnas aga juba teisipäeval, kui vastamisi minnakse FIFA edetabelis 37. kohal asuva Islandi koondisega.